Жирна шкіра голови: що робити?

Жирна шкіра голови: що робити?

Якщо доводиться щодня мити голову і вже на вечір зачіска втрачає свою привабливість, це може свідчити про жирну шкіру голови. Є різні причини, чому відбувається підвищене виділення шкірного себуму. Це можуть бути як проблеми зі здоров’ям, так і неправильний догляд за волоссям. Розглянемо докладніше, чому шкіра голови буває жирною, як визначити свій тип шкіри, як доглядати за жирною шкірою та інше. Також у цій статті запропонуємо кілька ефективних засобів проти жирної шкіри голови.

Чому шкіра голови буває жирна

Якщо говорити про причини активного виділення себуму на шкірі голови з точки зору здоров’я, то проблема може полягати в наступному:

  • гормональний дисбаланс, зокрема підвищений рівень таких гормонів, як андрогени та прогестерон;
  • порушений обмін речовин, а саме проблеми з травною системою та печінкою;
  • прийом контрацептивів;
  • незбалансоване харчування, надмірне вживання мучного, солодкого та солоного;
  • себорея.

Якщо обстеження у лікарів не показало жодних проблем зі здоров’ям, причина жирної шкіри голови може бути в неправильному або недостатньому догляді. Ситуацію можуть погіршувати часте використання масок для волосся та нанесення кондиціонеру на шкіру голови, а не на довжину. Також волосся швидше масніє, якщо не дотримуватися гігієни щітки або ж носити тісний головний убір. Неправильно підібраний шампунь і миття голови занадто гарячою водою теж погано впливають на шкіру голови.

Як зрозуміти суха чи жирна шкіра голови

Оскільки шампунь важливо вибирати відповідно до типу шкіри голови, потрібно знати, який він — сухий, нормальний чи жирний. Основне завдання шампуню — якісно очистити шкіру та волосся від накопичених забруднень і надлишків себуму. Якщо очищення буде недостатнім або, навпаки, надто сильним, стан волосся погіршуватиметься.

Якщо власниця нормальної шкіри голови використовуватиме шампунь для жирного типу шкіри, засіб пересушуватиме та спровокує лущення. До того ж корені волосся отримують в основному лише природне зволоження, а в цьому випадку його не вистачатиме, через що локони ростимуть сухими та тьмяними.

Визначити свій тип шкіри голови досить просто, орієнтуючись на частоту миття:

  • жирний тип — голова масніє швидко, тож доводиться мити її щодня;
  • нормальний тип — корені жирніють приблизно на вечір 3-го дня після миття, тобто мити голову доводиться раз на 2–3 дні;
  • сухий тип — голова довго не забруднюється себумом, тож її достатньо мити раз на 4–7 днів.

Визначивши свій тип, буде легше зрозуміти, які засоби для догляду за шкірою голови та волоссям варто використовувати.

Догляд за жирною шкірою голови

Правильний догляд за шкірою голови — це питання не лише естетики, а й здоров’я шкіри та волосся, а також гарного самопочуття та впевненості в собі.

Догляд за жирною шкірою голови повинен базуватися на кількох основних принципах, які в комплексі допоможуть отримати здорову шкіру та привабливе волосся. Отже, яких принципів у догляді потрібно дотримуватися:

  • Очищення. Фундаментальний крок у догляді за шкірою голови з надмірним виділенням себуму — це, звісно ж, регулярне очищення. Не потрібно чекати якогось моменту чи дотримуватися певного графіку для миття голови. Мити її слід по мірі забруднення. Якщо волосся жирніє біля коренів уже під вечір, отже, потрібно помити голову ввечері або зранку наступного дня. Важливо підібрати шампунь, який можна використовувати щодня і який ефективно видаляє забруднення та надлишок себуму без пересування шкіри та волосся.
  • Зволоження. Попри те, що шкіра голови може видаватися жирною, вона все ж потребує правильного зволоження. Зволожувальні компоненти можуть входити до складу шампуню.
  • Ексфоліація. Регулярна ексфоліація жирної шкіри голови допомагає видалити забруднення та відмерлі клітини шкіри, а також запобігає накопиченню бруду та появі лупи.

Деякі «експерти» радять тренувати шкіру та збільшувати інтервали між миттям голови, щоб шкіра не так швидко масніла. Однак такий підхід не приносить позитивних результатів, але може спровокувати появу лупи. До того ж мало кому принесе задоволення кілька днів ходити з брудною головою.

Якщо тип шкіри голови жирний, важливо мити волосся негарячою водою. Ідеальне рішення — тепла або ледь прохолодна вода. В іншому випадку використання гарячої води під час миття голови може, навпаки, активізувати роботу сальних залоз, що призведе до ще швидшого забруднення волосся шкірним себумом.

Як зробити шкіру голови менш жирною

Звісно, якщо турбує надмірна жирність шкіри голови, найкраще відразу звернутися до трихолога чи дерматолога. Лікар проведе обстеження та за потреби порадить, які аналізи потрібно здати. Це дасть змогу перевірити, чи є проблеми зі здоров’ям, та розв’язати їх при наявності.

Якщо ж жирний тип волосся дістався у спадок від батьків, а проблем зі здоров’ям немає, зробити шкіру голови менш жирною реально, дотримуючись наступних рекомендацій:

  • мийте голову вранці, а не ввечері, оскільки вночі сальні залози працюють активніше та волосся треться об подушку;
  • правильно харчуйтеся, уникайте великої кількості солодощів, жирної та солоної їжі;
  • регулярно очищайте свою щітку для волосся — бажано робити це кілька разів на тиждень, особливо при використанні засобів для стайлингу;
  • мийте голову вчасно, по мірі забруднення;
  • наносьте шампунь на шкіру голови, а не на довжину, щоб не пересушувати волосся, але добре вимивати бруд і надлишок себуму;
  • користуйтеся спеціалізованими засобами для жирного типу шкіри голови, як-от пілінгами, скрабами, спеціальними очищувальними масками.

Також важливо вибрати якісний і добре промиваючий шампунь для жирного типу шкіри голови. Він допоможе зберегти волосся свіжим і чистим протягом тривалого часу.

Як підібрати шампунь для жирної шкіри голови

Головна діюча речовина в більшості шампунів, зокрема для жирного типу голови, — це ПАР (поверхнево-активні речовини). Декому може здаватися, що для жирної шкіри голови потрібно вибрати шампунь, де цих поверхнево-активних речовин буде більше, щоб максимально очистити шкіру голови. Однак це неправильний підхід.

Намагаючись позбутися проблеми надлишкового виділення шкірного себуму, не потрібно вибирати більш агресивний шампунь. Усі ПАР впливають на захисний бар’єр шкіри. Надмірна концентрація в шампуні цих речовин або їх надто агресивний вплив можуть, навпаки, порушити роботу сальних залоз. У результаті замість нормалізації можна отримати ще активніше вироблення шкірного сала. Саме тому шампунь для жирного типу шкіри голови повинен містити ПАР у певній концентрації, щоб не пересушувати шкіру та делікатно регулювати роботу сальних залоз.

Корейські шампуні для жирної шкіри голови, крім поверхнево-активних речовин, можуть також містити:

  • екстракти різних трав, наприклад мильнянки — для очищення, зменшення подразнення та свербежу;
  • бамбукову воду — для насичення вологою, зміцнення коренів, підвищення еластичності волосся;
  • міцели — для забезпечення максимальної очищувальної дії;
  • різноманітні комплекси — для регулювання надлишкової жирності шкіри голови, заспокоєння, покращення місцевого кровообігу тощо.

Знайти шампунь для жирного типу шкіри голови можна у відомого корейського бренду Dr.ForHair.

ТОП засобів проти жирної шкіри голови

В інтернет-магазині Shelfie можна підібрати різноманітні засоби для догляду за жирною шкірою голови. Пропонуємо ознайомитися з кількома вдалими продуктами.

Жирна шкіра голови: що робити?

Міцелярний шампунь для жирної шкіри голови Dr.ForHair Phyto Fresh Shampoo 300 ml

Шампунь із використанням технології міцелярного очищення призначений для ефективного видалення забруднень, надлишкового себуму, залишків стайлінгових засобів без пересушування кінчиків і довжини волосся. Шампунь на 94% складається з компонентів природного походження. У його складі — міцели, екстракт мильнянки, піроктон оламін, бамбукова вода, бета-глюкан, комплекс Anti-Sebum P (HD), комплекс Herb Clean.

Жирна шкіра голови: що робити?

Пілінг для шкіри голови Dr.ForHair Sea Salt Scaler 300 ml

Очищувальний соляний скраб використовують для додаткового догляду за жирною шкірою голови. Також пілінг ретельно видаляє шкірний себум, скупчення відмерлих частинок епідермісу та залишків засобів для укладки. У складі засобу — 45% морської солі. Також серед активних інгредієнтів є саліцилова кислота, ментил лактат, екстракт карликової пальми, ефірна олія м’яти перцевої, кофеїн, ефірна олія чайного дерева, кераміди. Після використання скрабу від Dr.ForHair волосся довше залишається свіжим, з’являється прикореневий об’єм і приємне відчуття прохолоди.

Жирна шкіра голови: що робити

Маска-пілінг для очищення шкіри голови Dr.ForHair Phyto Fresh Scalp Scaler 200 ml

Очищувальна маска-пілінг призначена для видалення відмерлих частинок шкіри, токсинів, залишків себуму, які накопичуються та порушують повноцінне живлення волосяних фолікулів. М’які поверхнево-активні речовини розчиняють забруднення, не пошкоджуючи захисний бар’єр шкіри голови. Засіб виготовлений на основі 95% компонентів природного походження. Активні інгредієнти маски-пілінгу — комплекс м’яких ПАР, бамбукова вода, саліцилова кислота, комплекс Anti-Sebum P (HD), комплекс Herb Clean, ефірна олія м’яти перцевої.

Зміцнювальний шампунь проти випадіння волосся Nuggela & Sulé Nº1 Shampoo Strength & Volume, 250 ml

Шампунь від відомого іспанського бренду рекомендований для жирної шкіри голови та ламкого волосся. Продукт призначений для профілактики випадіння, зміцнення волосся, збільшення його об’єму, надання додаткового блиску та м’якості, стимуляції росту. Шампунь містить екстракт червоної цибулі, морський глікоген і солі Мертвого моря. В екстракті червоної цибулі високий вміст сірки, що здатна усувати бактерії та надлишок шкірного сала, забезпечуючи високий рівень очищення.

Шампунь для жирної шкіри голови Nuggela & Sulé Sebum Control Shampoo, 250 ml

Ще один шампунь від іспанського бренду Nuggela & Sulé, який чудово підходить для власниць жирної шкіри голови. Продукт здатен регулювати сальну секрецію, зміцнювати волосся та покращувати його якість. Шампунь чудово очищає навіть дуже жирну шкіру голови. Також рекомендований до використання при себореї. Засіб усуває надлишок жиру, зміцнює волосся, запобігає випадінню. До складу шампуню входять себоредуктил, екстракт червоної цибулі, морський глікоген, солі Мертвого моря.

Вибирайте шампунь і додаткові засоби для догляду за жирною шкірою голови у Shelfie та насолоджуйтеся доглянутим і чистим волоссям.

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.