Засоби для жирної шкіри голови
Одна з найбільш поширених проблем при догляді за волоссям — порушення секреції шкірного себуму сальними залозами. Дуже важливо не закривати очі на цю проблему, а підійти до її розв’язання комплексно, адже жирний і брудний вигляд локонів — це лише вершина айсбергу. Зсередини цей розлад може спричинити ослаблення та навіть підвищене випадіння волосся.
Причиною надмірного вироблення шкірного сала може бути як незбалансоване харчування, так і неправильний догляд за шкірою голови. Саме тому потрібно не просто змінити шампунь, підібрати якісний пілінг та ампули проти випадіння волосся, а ще й правильно харчуватися, бувати на свіжому повітрі, відпочивати та загалом турбуватися про себе у фізичному та ментальному плані.
У цій статті розглянемо поширені причини підвищеної жирності шкіри голови та порадимо ефективні засоби для догляду за жирною шкірою голови від перевірених брендів.
Причини жирності шкіри голови
Жирність шкіри голови може бути підвищеною через різні причини. Розглянемо найпоширеніші з них:
- Гормональні зміни. Через високий рівень таких гормонів, як андроген і прогестерон, збільшується вироблення шкірного сала. Це може відбуватися у підлітків під час статевого дозрівання, у дорослих при наявності захворювань яєчників і наднирників, у жінок у період вагітності.
- Генетика. Одна з поширених причин жирної шкіри голови — це спадковість. Якщо у батьків жирна шкіра, є велика ймовірність, що ця особливість успадкується дітьми. Генетичні особливості визначають рівень активності сальних залоз.
- Неправильний догляд. Якщо надто часто мити голову, робити це гарячою водою та ще й з використанням агресивних шампунів, є ризик, що проблема жирності шкіри нікуди не дінеться, а ситуація, навпаки, погіршиться.
- Нездоровий раціон. Погане харчування також може призводити до підвищення жирності шкіри. Зловживання червоним м’ясом, ковбасними виробами та іншими продуктами із великим вмістом жиру погано впливають на стан шкіри загалом і голови зокрема.
- Стрес. Доведено, що між стресом і появою різних шкірних проблем є зв’язок. Стрес сприяє збільшенню вироблення шкірного жиру.
Для зменшення жирності шкіри голови важливо використовувати комплексний підхід. Найкраще почати з відвідування лікаря, щоб виключити можливість гормональних збоїв. Також слід налагодити здорове харчування: зменшити кількість жирної і шкідливої їжі, додати в раціон більше овочів, фруктів, злаків, нежирних видів м’яса тощо. За можливості потрібно уникати стресових ситуацій або хоча б намагатися реагувати на них спокійніше. Правильний догляд також відіграє тут не останню роль: правильне миття голови та використання відповідних засобів допоможе зменшити жирність шкіри голови.
Якими мають бути засоби для догляду за жирною шкірою голови
Для догляду за жирною шкірою голови важливо не купувати універсальні шампуні, адже вони не здатні якісно очистити її від бруду та надлишку себуму. Рівень pH жирної шкіри — 5,8–7, тобто рівень pH шампуню повинен бути приблизно таким самим. Якщо ж використовувати для очищення засіб із низьким pH, він не зможе видалити весь бруд. Проблема буде не лише в непривабливому вигляді зачіски, а і в появі лупи, висипаннях, випадінні волосся. Водночас лужні шампуні здатні добре розчиняти жир, прибирати забруднення біля коренів, освіжати, надавати волоссю доглянутий вигляд.
Бальзами, маски та кондиціонери потрібно підбирати не по типу шкіри голови, а по типу волосся. При жирному типу шкіри голови цілком можливо, що довжина не так швидко брудниться, як корені, а може й бути навіть сухою, наприклад при частому фарбуванні волосся. У такому разі важливо зібрати догляд, який відповідатиме потребам саме полотна: прибиратиме сухість, запобігатиме ламкості, насичуватиме вологою тощо.
Для догляду за жирною шкірою голови бажано використовувати продукти без сульфатів, парабенів та інших агресивних компонентів. Такі компоненти здатні сильно пересушувати шкіру голови, що може спровокувати появу лупи, свербіж та інші неприємні наслідки. При цьому жирність нікуди не зникне.
Щоб нормалізувати вироблення шкірного сала, краще віддавати перевагу засобам для догляду за жирною шкірою голови з такими компонентами:
- саліцилова кислота — забезпечує ексфоліацію, проникає глибоко у волосяні фолікули та очищає їх від надлишку шкірного себуму, надає протизапальну дію, зменшує жирність;
- глина — вбирає надлишки себуму, насичує мінералами, забезпечує легкий ефект відлущування;
- ментол — має тривалу освіжаючу та охолоджуючу дію, покращує мікроциркуляцію;
- пантенол — заспокоює подразнену та запалену шкіру голови, зволожує волосся та запобігає його ламкості;
- натуральні екстракти (чайне дерево, алое, лимон) — запобігають появі запалень і висипань, підтримують здоровий мікробіом, зменшують свербіж, оптимізують функціонування сальних залоз;
- морська сіль — посилює очищувальну здатність, видаляє шкірний жир та інші забруднення, забезпечує механічне відлущування.
Доглядові продукти для волосся з цими компонентами можна знайти в асортименті європейських і корейських брендів: Dr.ForHair, Nuggela & Sulé, UNOVE.
Шампуні для жирної шкіри голови
До складу шампунів для жирної шкіри голови входять компоненти, які відповідають за підсушувальний і абсорбуючий ефекти. Завдання цих засобів полягає в нормалізації роботи сальних залоз. Гарний себорегулювальний ефект здатні забезпечити цинк, глина, мінеральні грязі, рослинні екстракти тощо. Також у складі можуть бути присутні пантенол, гліцерин, протеїни, олії, вітаміни групи B і E.
Для ефективного догляду за жирною шкірою голови найкраще використовувати два типи шампунів: звичайний очищувальний і шампунь для глибокого очищення. Якщо першим можна мити голову на постійній основі, то останній рекомендується використовувати не частіше 1–2 разів на місяць, щоб не пересушити волосся.
Вибрати якісні шампуні для жирної шкіри голови можна в таких брендів, як Dr.ForHair, Nuggela & Sulé та ін. Вони пропонують не лише шампуні, а й інші засоби, які допомагають нормалізувати вироблення шкірного сала та покращити стан і вигляд жирного волосся. Пропонуємо кілька варіантів шампунів, що будуть якісно очищати жирну шкіру голови.
Міцелярний шампунь для жирної шкіри голови Dr.ForHair Phyto Fresh Shampoo
Шампунь ефективно прибирає щоденні забруднення, надлишковий себум, залишки засобів для стайлінгу, не пересушуючи довжину та кінчики волосся. Міцели у складі засобу притягують і видаляють жир і мікрочастинки бруду, забезпечують глибоке очищення шкіри голови. Запатентований комплекс рослинних екстрактів Anti-Sebum P (HD) допомагає регулювати роботу сальних залоз і заспокоювати шкіру. Серед активних інгредієнтів є також піроктон оламін, бамбукова вода, бета-глюкан, комплекс Herb Clean.
Шампунь для жирної шкіри голови Nuggela & Sulé Sebum Control Shampoo
Шампунь регулює сальну секрецію, зміцнює волосся, покращує його загальний стан і вигляд, надає додаткового блиску, запобігає випадінню. Засіб можна використовувати для жирної та дуже жирної шкіри голови, а також при себореї. У складі Sebum Control Shampoo є рослинний комплекс себоредуктил, який призначений для лікування шкіри та жирного волосся. Інші компоненти — екстракт червоної цибулі, морський глікоген, солі Мертвого моря. Шампунь бажано використовувати впродовж мінімум 3–4 тижнів, щоб отримати найкращий результат. Чергувати цей засіб з іншими очищувальними шампунями не рекомендується.
Зміцнювальний шампунь проти випадіння волосся Nuggela & Sulé Nº1 Shampoo Strength & Volume
Це беззаперечний бестселер іспанського бренду Nuggela & Sulé. Формула шампуню базується на 34 компонентах, основними з яких є екстракт червоної цибулі, морський глікоген і солі Мертвого моря. Засіб рекомендований для жирної шкіри голови та ламкого волосся. Шампунь запобігає випадінню, надає додаткового блиску та м’якості, зміцнює, збільшує об’єм і стимулює ріст волосся. Протягом перших кількох днів після використання волосся може здатися жорстким, що цілком нормально при митті голови лікувальним шампунем із високою концентрацією активних інгредієнтів. Згодом стан волосся помітно покращиться.
Пілінги та маски для жирної шкіри голови
Рекомендації щодо догляду за жирною шкірою голови обов’язково містять засоби для ексфоліації. Це можуть бути пілінги із вмістом м’яких ПАР і кислот, очищувальні соляні скраби, маски-пілінги тощо. Також для догляду за жирною шкірою можна додати на поличку маски із вмістом глини, вугілля та інших натуральних інгредієнтів.
Засіб для пілінгу шкіри голови найкраще використовувати 2–3 рази на тиждень, щоб уникнути надмірної сухості та інших негативних реакцій. Регулярне очищення шкіри пілінгом є запорукою здорового та сяючого волосся, адже ексфоліація попереджає появу лупи, подразнення, свербежу, випадіння волосся. Маска-пілінг допомагає видалити відмерлі частинки шкіри, токсини та залишки себуму, що поступово накопичуються на шкірі голови та порушують повноцінне живлення волосяних фолікулів.
Пілінговий засіб для шкіри голови у вигляді соляного скрабу — додатковий догляд за жирною шкірою голови, який ретельно видаляє шкірний себум, скупчення відмерлих частинок епідермісу та залишки засобів для укладки. Скраб допомагає довше зберігати свіжість волосся, надавати йому прикореневого об’єму та приємного відчуття прохолоди. Скраби для ексфоліації шкіри голови також можна використовувати 2–3 рази на тиждень. Розглянемо кілька подібних продуктів від популярних брендів.
Пілінг для шкіри голови Dr.ForHair Sea Salt Scaler
Цей пілінг містить 45% морської солі, тому цілком може називатися соляним скрабом. Засіб спрямований на виведення токсинів, усунення лущення та свербежу, надання шкірі свіжості. Завдяки м’яким ПАР і солі скраб глибоко розчиняє мікрозабруднення, очищає волосяні фолікули від зайвого жиру, зміцнює коріння, покращує ріст волосся. До складу пілінгу входять такі компоненти, як морська сіль, саліцилова кислота, ментил лактат, екстракт карликової пальми, ефірна олія м’яти перцевої, кофеїн, ефірна олія чайного дерева, кераміди.
Маска-пілінг для очищення шкіри голови Dr.ForHair Phyto Fresh Scalp Scaler
У склад цього пілінгу входить комплекс м’яких ПАР на основі кокосової олії, який допомагає розчиняти забруднення, не пошкоджуючи захисний бар’єр шкіри голови. Завдяки саліциловій кислоті видаляються ороговілі клітини та очищається від зайвого себуму вміст пор, відкриваючи корисним речовинам доступ до фолікулів. Це все дозволяє підвищити ефективність інших доглядових засобів, відновити природній процес роботи сальних залоз, зберегти свіжість волосся на довший час. У складі маски є також комплекс рослинних екстрактів, які працюють над контролем виділення шкірного сала.
Висновок
Якісне миття голови по мірі забруднення теплою, а не гарячою, водою, регулярна ексфоліація, правильно підібраний шампунь і додатковий огляд, чиста щітка для волосся — усе це може допомогти зменшити жирність шкіри голови. Але важливо не забувати про комплексний підхід і турбуватися про своє здоров’я та правильно харчуватися.
Підбирайте ефективні засоби для жирної шкіри голови від перевірених корейських і європейських брендів, щоб нормалізувати роботу сальних залоз, покращити стан шкіри та волосся, позбутися неприємних відчуттів через подразнення чи лупу. І не забувайте використовувати придбані продукти на регулярній основі, щоб досягти оптимальних результатів у догляді за жирною шкірою голови та волоссям.
Ви повинні увійти щоб залишити коментар.