Суха шкіра голови: що робити?

Суха шкіра голови: що робити?

Якщо знайоме відчуття стягнутості шкіри голови, а інколи виникає свербіж, часом із сухою лупою, усе це може вказувати на підвищену сухість. Наслідком може стати ламке волосся без блиску, у якого підвищується чутливість до зовнішнього впливу. Розглянемо причини сухості шкіри голови, що з цим робити, як доглядати за сухою шкірою, а також порекомендуємо кілька перевірених засобів від популярних брендів.

Причини сухої шкіри голови

У більшості випадків суха шкіра голови є вродженою характеристикою, тобто такою, що передається генетично, оскільки у певної людини найімовірніше буде така ж активність сальних залоз і гормональне тло, як у її батьків.

Підвищена сухість шкіри голови може виникати і з інших причин:

  • часте миття волосся, особливо надто гарячою водою;
  • недостатнє промивання шампуню під час миття голови;
  • постійні фарбування волосся засобами мас-маркету;
  • недостатній питний режим і незбалансоване харчування;
  • неякісні засоби догляду або їх неправильний вибір;
  • регулярна термічна укладка волосся за допомогою фену, плойки тощо;
  • алергія, захворювання шкіри, ШКТ, нервової або ендокринної систем;
  • старіння шкіри;
  • фізичний і/або емоційний стрес;
  • гормональні зміни;
  • неналежній стиль життя, паління, вживання алкогольних напоїв;
  • дефіцит вітаміну А, цинку, омега-3 жирних кислот та інших корисних речовин;
  • надмірно довге перебування під відкритим сонцем без головного убору.

Якщо немає розуміння, що може спричиняти підвищену сухість шкіри голови, у такому разі найкраще звернутися до фахівця, а саме до лікаря-трихолога. Спеціаліст визначить причину, призначить лікування за потреби та надасть рекомендації по догляду за шкірою голови.

Що робити з сухою шкірою голови

При розв’язанні такої проблеми, як суха шкіра голови, важливо дотримуватися комплексного підходу. До раціону варто додати продукти, багаті корисними жирами, як-от горіхи, сир, жирні сорти риби, нерафінована олія, авокадо, яйця, червоне м’ясо тощо. Крім того, рекомендується зменшити кількість солодкого та солоногоі. Слід стежити за питним режимом: за день потрібно випивати до 1,5–2 літрів негазованої води. Не варто зловживати кавою та чаєм, оскільки напої з кофеїном зневоднюють організм.

Під час миття голови вода не повинна бути гарячою, інакше це спричинятиме сухість шкіри. Важливо мити голову водою комфортної теплої температури. Під час сушки феном не варто використовувати найгарячіший режим. Також слід правильно подавати потік повітря: він повинен проходити вздовж пасм (згори вниз).

Улітку потрібно захищати голову та волосся від сонячних променів за допомогою капелюха. Ультрафіолетове випромінювання робить волосся сухим і ламким і негативно впливає також на шкіру голови. Про головний убір не варто забувати і в погану погоду, захищаючи голову від морозу та вітру.

При виборі шампунів та інших доглядових засобів для сухої шкіри голови слід звертати увагу на склад цих продуктів. Найкраще віддати перевагу делікатному слабопромиваючому шампуню, який дбайливо очищатиме, але при цьому не пересушуватиме шкіру. У складі шампуню можуть бути сечовина, алое вера, гліцерин, колаген, молочна кислота, пантенол, ніацинамід, алантоїн тощо. Виробники можуть додавати пом’якшувальні компоненти, як-от кераміди чи натуральні олії. Для сухої шкіри можна вибрати шампунь із кремовою основою: такий варіант буде комфортнішим.

Як доглядати за сухою шкірою голови

Якщо говорити про миття голови з підвищеною сухістю шкіри, варто дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Добре змочіть голову теплою водою.
  2. Видавіть невелику кількість шампуню в долоню, додайте води та збийте засіб у піну.
  3. Нанесіть розбавлений шампунь на шкіру голови та намилюйте її, роблячи м’який масаж, без дряпання шкіри нігтями.
  4. Ретельно промийте волосся теплою водою. Повторно намилювати голову не потрібно, достатньо 1 разу.
  5. Нанесіть на шкіру голови маску, а на довжину — кондиціонер. Через вказаний на продуктах час змийте їх із голови теплою водою.
  6. Обережно відіжміть волосся, обгорніть голову рушником із мікрофібри.

Якщо використовувати м’який шампунь для сухої шкіри голови, частота миття може бути як 1 раз, так і кілька разів на тиждень залежно від індивідуальних потреб.

Для заспокоєння сухої шкіри голови після миття варто використовувати засоби глибокого живлення, а саме спеціальні кондиціонери та маски. Такі продукти повинні утримувати вологу у шкірі та волоссі та мати здатність зміцнювати їх і запобігати подальшому пошкодженню.

Один раз на 2 тижні можна використовувати пілінг. Така процедура допоможе ідеально очистити шкіру голови від бруду, відмерлих клітин і залишків засобів для стайлінгу. Також застосування пілінгу сприяє покращенню кровообігу та насиченню шкіри киснем.

ТОП засобів для сухої шкіри голови

Знайти якісні та ефективні засоби по догляду за сухою шкірою голови можна в популярного корейського виробника Dr.ForHair. Світовий бренд створює інноваційні продукти з досконалими формулами та великою кількістю натуральних інгредієнтів. Усі засоби проходять численні дослідження та доводять свою високу ефективність. Ми виділили три шампуні бренду Dr.ForHair, на які варто звернути увагу.

суха шкіра голови

Міцелярний шампунь для жирної шкіри голови Dr.ForHair Phyto Fresh Shampoo 300 ml

Завдяки технології міцелярного очищення цей шампунь ефективно прибирає щоденні забруднення, надлишок себуму, залишки засобів для стайлінгу, при цьому не пересушуючи довжину. Шампунь має збалансований слабокислий рівень pH. Він нейтралізує неприємний запах, дарує легкий охолоджувальний ефект, допомагає зберегти прикореневий об’єм. Засіб для миття голови також попереджає появу лупи, усуває свербіж і зменшує випадіння волосся.

Шампунь Dr.ForHair Phyto Fresh Shampoo на 94% складається з компонентів природного походження. У його складі є такі активні інгредієнти: міцели, екстракт мильнянки, піроктон оламін, бамбукова вода, бета-глюкан, комплекс Anti-Sebum P (HD), комплекс Herb Clean.

суха шкіра голови

Шампунь для чутливої шкіри голови Dr.ForHair Phyto Therapy Shampoo 70 ml

Попри свою м’якість, цей шампунь якісно очищає шкіру голови та волосся, при цьому не порушуючи природний рівень pH. Він також живить, відновлює м’якість і шовковистість. Завдяки збалансованій формулі підтримується здорова мікрофлора шкіри голови. Натуральні екстракти та олії усувають лущення, подразнення, свербіж і стягнутість.

У складі шампуню Dr.ForHair Phyto Therapy Shampoo немає сульфатів, парабенів і силіконів. Натомість є 95% інгредієнтів натурального походження. Серед активних компонентів — бамбукова вода, екстракт мильнянки, екстракт квітів камелії японської, олія авокадо та ін.

суха шкіра голови

Шампунь проти лупи Dr.ForHair Folligen Anti-Dandruff Shampoo 70 ml

Шампунь комплексно розв’язує проблеми, працюючи з випадінням волосся, підвищеною сухістю, свербежем, появою лупи. Уже після першого миття голови зменшується дискомфорт і свербіж, зникає подразнення, шкіра стає більш здоровою, а волосся — міцнішим. Шампунь містить сучасний протигрибковий інгредієнт — піроктон оламін, який здатен пригнічувати ріст мікроорганізмів роду Маласезія: саме вони є причиною утворення лупи. Водночас саліцилова кислота допомагає делікатно відлущити сухі ороговілі клітини з поверхні шкіри.

Активні компоненти шампуню Dr.ForHair Folligen Anti-Dandruff Shampoo — біотин (вітамін В7), екстракт карликової пальми, піроктон оламін, саліцилова кислота, ніацинамід (вітамін B3), комплекс TECA-BIOME™, комплекс Herb-Cool™.

Замовляйте корейський шампунь для сухої шкіри голови в інтернет-магазині Shelfie, щоб швидше прибрати надмірну сухість, покращити стан і вигляд шкіри та волосся.

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.