Шкіра та експозом

Шкіра та експозом

Генетика відповідає за здоров’я й красу лише на 20%, і що звинувачувати в усьому гени — щонайменше несерйозно. На 80% наш зовнішній вигляд визначається способом життя, харчовими звичками, щоденним доглядом, довкіллям і агресивними чинниками ззовні.

Експозом — наукова концепція, яка визначається як кумулятивний вплив зовнішніх факторів та пов’язаних з ним біологічних реакцій організму протягом усього життя, включаючи навколишнє середовище, спосіб життя та процеси, що відбуваються в самому організмі.

Експозомом вважають сукупність факторів, від соціальних до факторів навколишнього середовища, які впливають на людину з моменту народження та протягом усього життя. До них належать харчування, спосіб життя, гормональний фон, зміна клімату, забруднення, УФ-випромінювання, віруси, бактерії тощо.

Наша шкіра діє як природний щит від хімічних речовин і фізичних забруднювачів повітря. Тривалий вплив факторів навколишнього середовища спричинює оксидативний стрес, що може привести до негативних наслідків, таких як передчасне старіння, збільшення захворюваності на псоріаз, акне та рак шкіри. Також може спровокувати розвиток запальних захворювань шкіри алергічної природи: атопічний дерматит та екзема.

Деякі дослідження говорять про те, що забруднення повітря так само шкодить шкірі, як і сонячне випромінювання. Необхідність захищати шкіру від забруднення навколишнього середовища – не лише від УФ-випромінювання – важливіша зараз, ніж будь-коли, і правильний догляд за шкірою починається саме там, де є цей захист.

«Різні забруднювачі повітря, такі як УФ-випромінювання, поліциклічні ароматичні вуглеводні, леткі органічні сполуки, оксиди, тверді частинки, озон і сигаретний дим можуть пошкоджувати шкіру, викликаючи окислювальний стрес.» Ресурс

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.