Що таке санскрін

Що таке санскрін

Санскрін (англ. sunscreen) — це засіб, що створений для захисту шкіри від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання. Spf-крем чи лосьйон містить спеціальні фільтри, які поглинають, відбивають або розсіюють UV-промені.

Санскрін використовують для захисту шкіри від сонячних опіків, для профілактики передчасного старіння, для зниження ризику розвитку раку шкіри, для запобігання гіперпігментації, а також для захисту від фотодерматозу.

При виборі spf може виникнути питання, чим відрізняється санскрін від звичайного сонцезахисного крему? По суті, ці терміни є синоніми, хоча деякі фахівці частіше використовують слово «санскрін» для засобів, які хімічно поглинають ультрафіолетове випромінювання та нейтралізують його до того, як воно встигне пошкодити шкіру. Водночас термін «сонцезахисні креми» частіше використовується для засобів із фізичними (мінеральними) фільтрами, які здатні відбивати або розсіювати сонячні промені. Однак у повсякденному житті цілком нормально вважати ці терміни взаємозамінними. До того ж багато санскрінів зараз містять комбіновані фільтри.

Види санскрінів

Усі санскріни можна розділити на дві основі категорії за типом фільтрів. Для виготовлення сонцезахисних засобів використовують фізичні (мінеральні) або хімічні фільтри. Вони мають суттєві відмінності:

  • Механізм дії. Фізичний санскрін відбиває або розсіює ультрафіолетові промені, водночас spf-засіб із хімічними фільтрами їх поглинає або нейтралізує.
  • Основні компоненти. У складі фізичних сонцезахисних засобів можна побачити діоксид титану (Titanium Dioxide), оксид цинку (Zinc Oxide). Серед компонентів санскріну з хімічними фільтрами нового покоління присутні Tinosorb S, Tinosorb M, Tinosorb A2B, Mexoryl SX, Mexoryl SX/Ecamsule, Uvinul A Plus, Uvinul Т 150, Ensulizole, Iscotrizinol/Uvasorb HEB, Parsol SLX.
  • Час дії. Фізичний санскрін слід наносити відразу перед виходом на вулицю, оскільки він починає працювати вже в перші хвилини після нанесення. Хімічному санскріну потрібно 15–20 хвилин для активації, тому його варто наносити заздалегідь.
  • Стійкість. Spf на фізичних фільтрах менш стійкий і може легко стиратися, водночас сонцезахист на хімічних фільтрах стійкіший до води та поту.
  • Текстура. Фізичний санскрін відрізняється своєю густотою та може білити шкіру. Хімічний сонцезахисний засіб легший за текстурою, швидко вбирається та не залишає білого нальоту на шкірі.
  • Тип шкіри. Санскрін із мінеральними фільтрами ідеально підходить для чутливої та схильної до сухості шкіри. Хімічний санскрін — гарне рішення для жирної шкіри.

Санскріни з фізичними фільтрами утворюють на поверхні шкіри невидимий «щит» і відбивають UV-промені. Серед їх переваг можна виділити миттєвий захист (відразу після нанесення), мінімальний ризик появи алергічної реакції, можливість використання для чутливої шкіри. Фізичний санскрін важче наноситься, оскільки має густу текстуру. Також він може бути більш помітним через білизну. Фізичний сонцезахист легко стирається, тому його важливо регулярно поновлювати.

Санскрін на фізичних фільтрах — це гарний варіант для людей із чутливою, сухою та схильною до подразнень шкірою. Для власників жирної шкіри такий засіб може не підійти.

На відміну від фізичних spf-засобів санскріни з хімічними фільтрами не відбивають чи розсіюють UV-промені, а, навпаки, поглинають їх і перетворюють у теплову енергію. Серед переваг хімічного сонцезахисту можна виділити легку текстуру, відсутність білизни, кращу водостійкість. Такий spf добре вбирається та довше тримається на шкірі.

Санскрін на хімічних фільтрах чудово підходить для жирної та комбінованої шкіри. Також ці засоби сподобаються людям, які плавають і займаються спортом на вулиці, оскільки хімічні санскріни забезпечують стійкий захист. Хімічний сонцезахист треба особливо уважно підбирати тим, чия шкіра схильна до алергічних реакцій і подразнень.

Як вибрати санскрін

Під час вибору санскріну потрібно враховувати тип шкіри, тривалість перебування під сонцем, інтенсивність сонячної активності тощо. Універсальна рекомендація на будь-які випадки життя — використовувати spf-засіб із захистом не менше 30. При цьому форма продукту залежить від особистих уподобань. Це може бути крем, лосьйон, кушон, стік тощо.

Який санскрін варто вибрати за типом шкіри:

  • Жирна та проблемна шкіра. У цьому випадку краще віддати перевагу сонцезахисту на хімічних фільтрах, оскільки він відрізняється легкою текстурою та не буде провокувати більшу кількість висипань.
  • Чутлива та суха шкіра. Такій шкірі більше підходить санскрін із фізичними (мінеральними) фільтрами, оскільки останні працюють на поверхні шкіри, тому з меншою ймовірністю призведуть до подразнень. Також важливо, щоб у складі засобу були додаткові зволожувальні компоненти.
  • Вікова шкіра. Для цієї шкіри можна вибрати як фізичний, так і хімічний санскрін або ж spf-крем із комбінованими фільтрами. Також у складі засобу повинні бути антиоксиданти та інші компоненти, які зменшують прояви вікових змін.

Вибір відповідного санскріну залежить також від області застосування. Якщо потрібен сонцезахисний засіб для тіла, варто віддати перевагу молочку або лосьйону з високим рівнем захисту SPF 30–50+. Якщо засіб буде використовуватися на пляжі, слід вибрати водостійкий продукт. Крем чудово підійде для сухої шкіри, молочко або лосьйон — для шкіри, схильної до жирності. Засіб у форматі спрею зручно використовувати для поновлення захисного шару.

Санскрін для обличчя повинен мати захист від UVA та UVB, при цьому має бути високий рівень SPF — не менше 30, краще SPF 50+. Підбирати сонцезахист для обличчя слід за типом шкіри: для сухої — крем на фізичних фільтрах, для жирної — більш легкий лосьйон або крем на хімічних фільтрах.

Більшість сучасних сонцезахисних засобів є універсальними та підходять для використання в зоні навколо очей, однак є й окремі продукти саме для цієї частини обличчя. Такий санскрін відрізняється тим, що має не лише spf-фільтри, а й концентровані компоненти для розв’язання типових проблем шкіри навколо очей, як-от нестача живлення, вікові зміни, подразнення тощо.

Корейський санскрін: чому він такий популярний?

Санскріни від корейських косметичних брендів є одними з найбільш популярних в Україні. Високий попит на санскріни з Південної Кореї легко пояснити, адже вони розроблені на основі інноваційної формули, мають легку текстуру та забезпечують ефективний захист від сонця.

Ось основні причини популярності корейських санскрінів:

  • використання хімічних фільтрів нового покоління — такі засоби краще захищають шкіру, є більш безпечними та мають комфортну текстуру;
  • поєднання spf і догляду за шкірою — корейські бренди додають у сонцезахисні продукти доглядові компоненти, наприклад гіалуронову кислоту, екстракт центелли азіатської, ніацинамід тощо;
  • широкий вибір продуктів — у корейських виробників можна знайти не лише сонцезахисний крем чи лосьйон, а й такі незвичні формати, як стік або кушон, які дозволяють легко та зручно поновити захист у будь-який момент;
  • приємне використання — більшість корейських санскрінів легко наносяться на шкіру, добре вбираються, не липнуть, не залишають відчуття плівки на шкірі.

Важливо й те, що в корейських брендів можна придбати якісний і ефективний санскрін за відносно невисокою ціною. До того ж вони доступні в різних цінових категоріях, тому нескладно знайти для себе оптимальний варіант. У Shelfie можна вибрати санскрін від BLIV:U, Dr. Ceuracle, Purito Seoul, ROUND LAB, SKIN&LAB, Thank You Farmer, UIQ.

Як правильно наносити санскрін?

Щоб санскрін діяв ефективно та надійно захищав шкіру від сонця, важливо правильно його наносити. Ось як це слід робити для максимального захисту:

  1. На останньому етапі догляду за шкірою потрібно нанести засіб на обличчя, вуха шию та зону декольте.
  2. Важливо використовувати достатню кількість сонцезахисту. На вказані зони знадобиться приблизно 0,5 чайної ложки або 2 пальці санскріну.
  3. Наносити крем на хімічних фільтрах потрібно за 15–20 хвилин до виходу на вулицю. Якщо використовується фізичний сонцезахист, його можна нанести на шкіру та відразу виходити під відкрите сонце.
  4. При тривалому перебуванні на сонці слід повторно наносити санскрін кожні 2 години. Також слід повторити шар сонцезахисного крему після контакту з водою, наприклад після плавання в морі чи басейні.

Нанесення санскріну на шкіру обличчя при створенні макіяжу має певні особливості. У такому разі слід рівномірно розподілити сонцезахисний засіб на останньому етапі догляду. Зачекати 5–10 хвилин, доки він повністю вбереться. І лише потім можна наносити тональний засіб або пудру. Для поновлення захисту від сонця можна використовувати такі зручні формати, як стік чи кушон.

Важливо зазначити, що санскрін потрібно використовувати цілий рік: не лише влітку, а і взимку. Ультрафіолетове випромінювання діє в будь-яку пору року та викликає старіння шкіри, тому навіть у похмуру погоду слід наносити на обличчя підхожий сонцезахисний засіб. При наявності снігу особливо важливо користуватися санскріном, адже сніг відбиває до 80% UV-променів, що збільшує їх вплив на шкіру. На зимовий період можна підібрати spf із живильними компонентами для додаткового догляду за шкірою.

Як змивати санскрін?

Щоб санскрін, особливо водостійкий або на фізичних фільтрах, не викликав висипань і не провокував закупорку пор, важливо правильно очищати шкіру після його використання. Слід робити це в два етапи:

  • Перший етап. Нанести на сухе обличчя гідрофільну олію або бальзам та рівномірно розподілити на всі зони впродовж кількох хвилин. Додати невелику кількість води та масажними рухами змити засіб, залишки макіяжу та доглядових засобів.
  • Другий етап. Вмити обличчя за допомогою пінки чи гелю. Цей продукт допоможе змити залишки гідрофільної олії чи бальзаму та інші забруднення.

Немає відмінності між очищенням шкіри від санскріну на хімічних чи фізичних фільтрах. Обидва продукти потребують двоетапного очищення. Оскільки фізичний сонцезахист має більш густу текстуру та може важче змиватися, рекомендується додатково помасажувати шкіру під час її очищення гідрофільною олією та під час вмивання пінкою (гелем). Деякі експерти також радять умитися двічі, однак у такому разі особливо важливо використовувати пінку чи гель із м’якою формулою без агресивних ПАР.

Рейтинг найкращих корейських санскрінів

Корейські виробники пропонують справді великий вибір сонцезахисних засобів, тому вибрати spf може бути досить непросто. Пропонуємо свій рейтинг найкращих корейських санскрінів.

Сонцезахисний крем з морською водою ROUND LAB 1025 Dokdo Sunscreen 50 ml

Санскрін від ROUND LAB підходить для всіх типів шкіри, але особливо комфортним є для жирної та проблемної шкіри, адже одночасно глибоко зволожує та контролює вироблення шкірного сала. У складі крему — хімічні фільтри нового покоління. Засіб не залишає білого нальоту та липкого відчуття, не забиває пори, не провокує висипання. Основні компоненти санскріну — глибинна морська вода з острова Улліндо, запатентований рослинний комплекс ACZERO, ніацинамід, пантенол і гідролізована гіалуронова кислота.

Заспокійливий сонцезахисний крем THANK YOU FARMER Sun Project Skin Relief Sun Cream 50 ml

Якщо потрібен найкращий санскрін для проблемної та чутливої шкіри, варто звернути увагу на spf-крем від THANK YOU FARMER. Цей засіб можна використовувати для всіх типів шкіри, зокрема для шкіри, схильної до чутливості та появи акне. Крем має у складі хімічні фільтри та комплекс рослинного походження для заспокоєння шкіри (8-Relieful Complex і екстракт центелли).

Сонцезахисний лосьйон з центеллою Purito Seoul Wonder Releaf Centella Daily Sun Lotion, 60 ml

Ще один чудовий засіб для захисту від сонця, зволоження та заспокоєння — це санскрін від Purito Seoul. Лосьйон забезпечує надійний захист широкого спектра SPF 50+ PA++++. Санскрін має невагому текстуру та миттєво вбирається. У складі також є центелла азіатська, екстракт бурих водоростей і гіалуронова кислота.

Сонцезахисний крем з колагеном BLIV:U Collagen Bouncing Sunscreen, 50 ml

Для вікової шкіри чудово підходить санскрін на хімічних фільтрах із високим вмістом колагену від бренду BLIV:U. Цей крем не лише надійно захищає від сонячних променів, а й тривало зволожує, підвищує пружність шкіри, зменшує прояви пігментації. Основні компоненти — комплекс Collagen Bounce Activer™ (56%), 17 амінокислот, 12 видів пептидів, ніацинамід, аденозин, пантенол.

Зволожуючий сонцезахисний лосьйон SKIN&LAB Hybarrier Fresh Sun Lotion 10 ml

Надійний захист шкіри від почервоніння, опіків і пошкоджень шкіри, спричинених ультрафіолетовим випромінюванням, наповнення шкіри вологою, подолання сухості та лущення — з усім цим впорається лосьйон від SKIN&LAB. Санскрін має фотостабільні хімічні фільтри нового покоління, а також комплекс з 8 видів різномолекулярної гіалуронової кислоти, ніацинамід, токоферол (вітамін Е), аденозин.

В Україні купити корейський санскрін від перевірених брендів можна в інтернет-магазині Shelfie. У каталозі представлені на вибір десятки продуктів: креми, лосьйони, тонувальні засоби, кушони та стіки для захисту від сонця. Уся продукція оригінальна та доступна до замовлення за вигідними цінами.

Висновок

Санскрін важливо використовувати щодня, адже незалежно від пори року та погоди ультрафіолетове випромінювання постійно впливає на шкіру. Щоденне нанесення сонцезахисту дозволяє захистити шкіру від фотостаріння, продовжити її молодість і попередити появу пігментних плям. Правильно підібраний сонцезахисний засіб допомагає зберегти молодість, здоров’я та красу шкіри.

Підбирайте санскрін відповідно до потреб своєї шкіри, щоб не лише захистити її від UV-променів, а й забезпечити її необхідним рівнем зволоження, заспокоєнням чи себорегуляцією. Зверніться до менеджера Shelfie, якщо потрібна допомога у виборі сонцезахисного продукту, який найкраще відповідатиме особливостям вашої шкіри.

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.