
Що таке гідрофільна олія та як її використовувати
Гідрофільна олія вже кілька років залишається у трендах корейського догляду за шкірою. Цей доглядовий косметичний засіб високо оцінили й українки з різними типами шкіри, зокрема власниці жирної та проблемної шкіри. Продукт радять використовувати як перший етап вечірнього очищення, адже він не лише глибоко очищає, а ще й ефективно прибирає макіяж. Більше про гідрофільне масло , його переваги, кому підходить і як використовувати, розказуємо в цій статті.
Що таке гідрофільна олія
Гідрофільна олія — це засіб для глибокого очищення та зняття макіяжу зі шкіри обличчя. Олії та емульгатори, що входять до складу продукту, здатні розчиняти забруднення та декоративну косметику, зокрема водостійку. При очищенні шкіри гідрофільна олія діє дбайливо та безпечно: вона не травмує епідерміс, а, навпаки, доглядає за ним.
Завдяки особливому складу гідрофільне масло при контакті з водою перетворюється в легку емульсію і без особливих зусиль змивається. На обличчі не лишається жирна плівка. На відміну від звичайних пінок і гелів для вмивання гідрофільна олія легко справляється з розчиненням масляних забруднень, які потрапляють глибоко в пори, як-от надлишок шкірного сала, декоративна косметика, тональний крем, spf-засіб.
У складі гідрофільної олії немає агресивних компонентів. Продукт можна використовувати щоденно: він не пересушує шкіру та не виснажує її захисний бар’єр.
Властивості гідрофільного масла: користь чи міф?
Попри досить велику популярність гідрофільного масла в Україні, й досі є ті, хто ставиться до нього упереджено або ж просто боїться спробувати новий продукт. Серед таких багато власниць саме жирної або проблемної шкіри. Вони відмовляються від подібних засобів, побоюючись появи нових висипань і комедонів. Однак користь гідрофільної олії давно доведена для всіх типів шкіри, зокрема для проблемної та жирної.
Властивості гідрофільного масла — це не міф. Продукт і справді корисний для шкіри. При нанесенні на шкіру він потрапляє глибоко в пори, розчиняє забруднення та під дією води перетворюється на спеціальну емульсію. У такому стані засіб легко змити теплою водою разом із забрудненнями та косметикою. Олія не порушує кислотно-лужний баланс епідермісу.
Власницям проблемної чи жирної шкіри особливо важливо правильно очищати її. Неякісне очищення, при якому на шкірному шарі залишаються відмерлі частинки, декоративна косметика та інші забруднення, може спровокувати нові висипання. Запобігти цьому можна з якісним доглядом і глибоким очищенням, у чому допомагає гідрофільна олія.
Відмінність гідрофільної олії від косметичних олій
Дехто помилково вважає, що гідрофільна олія — це те ж саме, що і косметична олія. Однак ці засоби мають мало спільного. Основна відмінність полягає в наявності емульгатора у складі гідрофільної олії.
Наведемо нижче відмінності двох видів олій:
- гідрофільна олія — має у складі органічну олію та емульгатор, використовується для демакіяжу та глибокого очищення, діє на поверхні шкіри й легко змивається водою;
- косметична олія — має у складі лише органічну олію, застосовується для живлення та зволоження, діє на поверхні та в глибоких шарах шкіри й утворює на ній жирну плівку.
Гідрофільну олію наносять на брудну шкіру, щоб очистити її. Використання косметичної олії потребує попередньої підготовки: демакіяжу та очищення. Ці два типи олій мають різну мету застосування, тому порівнювати їх не зовсім правильно.
Що краще — гідрофільна олія чи міцелярна вода?
Міцелярна вода набула популярності серед українок раніше, ніж гідрофільна олія, тому багато хто ще відстоює користь першої і вважає, що лише цей продукт варто використовувати для якісного очищення шкіри. Отже, чим краще знімати макіяж — міцелярною водою чи гідрофільною олією?
Багато жінок вважають, що не корисно вмиватися водою, оскільки вона пересушує шкіру. Через це переконання вони віддають перевагу міцелярній воді для зняття макіяжу та видалення забруднень. Для очищення шкіри таким способом потрібно нанести на ватний диск певну кількість міцелярної води та протерти ним обличчя. Протирати шкіру потрібно доти, доки диск не залишиться чистим.
Основна помилка при використанні міцелярної води — відсутність етапу змивання засобу з обличчя. Правильне застосування продукту передбачає, що в кінці його змивають теплою водою. Залишки міцелярної води не повинні залишатися на шкірі. Отже, контактувати зі звичайною водою все одно доведеться.
Гідрофільна олія чудово підходить для тих, хто хвилюється через неякісне очищення шкіри обличчя. Олії, емульгатори та активні компоненти при контакті з водою перетворюються на ніжну очищувальну пінку, що працює м’яко та дбайливо. Продукт ефективно прибирає зі шкірного шару навіть дуже стійкий тональний чи BB-крем. Це суттєво зменшує ризики того, що залишки косметичних засобів спровокують появу комедонів, прищів і акне.
На питання, що краще для шкіри — гідрофільна олія чи міцелярна вода, важко відповісти однозначно. І той, і інший продукт потрібно підбирати індивідуально та ретельно вивчати склад. Крім того, важливо правильно користуватися ним. Лише в такому разі засіб діятиме ефективно та не нашкодить.
Чим гідрофільна олія краща за гель для вмивання
Якою б якісною не була пінка чи гель для вмивання, вони не здатні глибоко очищати шкіру. Гідрофільне масло значно краще розчиняє жир, декоративну косметику, сонцезахисний крем, зокрема водостійкий. Цей засіб проникає в пори і прибирає забруднення навіть там, де це не вдається зробити звичайним засобам для вмивання.
Однак порівнювати ці два продукти не зовсім правильно. Гідрофільну олію використовують як перший етап очищення у двохетапній рутині й наступним кроком завжди йде пінка або гель для вмивання. Неправильно — користуватися лише гідрофільною олією для очищення шкіри і більше нічим. Так само неправильно з точки зору корейського догляду вмиватися лише гелем чи пінкою.
Гідрофільну олію та гель чи пінку для вмивання рекомендують використовувати комплексно. Саме в такому тандемі вони здатні принести максимальну користь шкірі на етапі очищення.
Кому підійде гідрофільна олія?
Велика перевага гідрофільної олії полягає в тому, що вона підходить для всіх типів шкіри. Її можна використовувати для очищення сухої, комбінованої, жирної, проблемної, чутливої або вікової шкіри.
Гідрофільна олія не шкодить сухій шкірі, оскільки не містить агресивних компонентів. Вона діє дбайливо, не пересушуючи епідерміс. Є думка, що обов’язкове змивання гідрофільного бальзаму чи олії водою негативно впливає на суху шкіру. Однак при правильному підборі всієї рутини (не лише гідрофільного масла) шкіра отримуватиме достатнє зволоження та живлення, що нейтралізуватиме вплив води.
Власницям жирного чи комбінованого типу шкіри також можна сміливо використовувати гідрофільну олію. Продукт виконує функцію демакіяжу та глибоко очищає пори, не травмуючи епідерміс. Оскільки олійка розчиняє шкірний жир, що накопичується в порах, це зменшує кількість комедонів і допомагає зробити шкіру більш здоровою, чистою та привабливою. Щоб не нашкодити жирній та проблемній шкірі, важливо вибирати якісний продукт без мінеральних олій у складі.
Чи підходить гідрофільна олія для жирної шкіри?
Як вже згадано вище, так, гідрофільна олія підходить для очищення жирної шкіри. Правильно підібраний засіб здатен регулювати виділення себуму, попереджати виникнення висипань, якісно очищати шкіру від водостійкого макіяжу, бруду та пилу, сонцезахисних продуктів і шкірного жиру.
Власниць жирного типу шкіри найчастіше хвилює питання, чи олія не буде перевантажувати шкіру, робити її ще більш масною, забивати пори, що спричинить загострення та більшу кількість висипань? Однак завдяки масляній основі гідрофільний бальзам чи олія, навпаки, зменшує чорні цятки. Особлива формула якісного засобу направлена на звуження пір і боротьбу із запаленнями, що не залишає шансів для чорних цяток і комедонів.
Як користуватися гідрофільною олією для очищення обличчя
Гідрофільна олія дуже проста та зручна у використанні. Якщо дотримуватися правил, засіб діятиме ефективно й даватиме бажаний результат. Найчастіше олійку або бальзам вносять у вечірню рутину, як перший етап очищення.
Ось як слід очищати шкіру обличчя за допомогою гідрофільної олії:
- Видавити потрібну кількість продукту в руку та розподілити по долонях.
- Нанести засіб на суху шкіру обличчя.
- Втирати гідрофільну олію у шкірний шар м’якими масажними рухами протягом 30 секунд. Так само знімати декоративну косметику з очей, якщо нанесений макіяж.
- Додати невелику кількість теплої води та продовжити масажувати обличчя, щоб олія перетворилася на емульсію й остаточно забрала все забруднення зі шкіри.
- Змити залишки засобу теплою водою.
- Витерти обличчя паперовим рушником.
Якщо у використанні не гідрофільна олія, а гідрофільний бальзам, усі етапи виконуються ідентично, крім першого кроку. Потрібну кількість бальзаму потрібно не видавити, а взяти чистими сухими пальцями, оскільки він має не рідку консистенцію, а, навпаки, густий і пресований, як щербет. Далі діяти за вищеподаною інструкцією.
Після використання гідрофільної олії бажано повернути ковпачок на пляшечці в початкове положення, щоб зберегти корисні властивості косметичного засобу. Наступний етап очищення — вмитися з використанням пінки або гелю.
Чи потрібно змивати гідрофільну олію
Ті, хто лише знайомиться з таким продуктом, як гідрофільна олія, можуть не знати всіх правил використання нового засобу. Отже, чи потрібно змивати гідрофільну олію? Так, потрібно, оскільки саме завдяки контакту теплої води з олією чи бальзамом остання перетворюється на емульсію та дозволяє якісно та глибоко очистити шкіру.
Важливо також пам’ятати, що гідрофільну олію або бальзам не можна використовувати самостійно, лише як один повноцінний етап очищення. Обов’язковою умовою є змивання засобу теплою водою та подальше використання гелю або пінки для вмивання. Гідрофільна олія — це перший етап очищення, гель чи пінка — другий етап.
Чи можна замінити гідрофільну олію звичайною
Рослинну олію в чистому вигляді не використовують для очищення шкіри, оскільки вона має інший склад, ніж гідрофільна олія. У першій немає емульгаторів, які і відповідають за розчинення забруднень і легке змивання засобу з обличчя.
Звісно, якщо нанести на шкіру мигдалеву, кокосову чи оливкову олію та довго масажувати, вона через якийсь час розчинить декоративну косметику чи сонцезахисний крем. Однак змити суміш із олії та бруду буде вкрай важко. Після цього на шкірі залишиться масляниста плівка.
Використання натуральних олій з метою очищення шкіри — це завжди ризик появи алергічної реакції, запалень і забитих пір. Особливу шкоду такі дії можуть завдати власницям проблемної та жирної шкіри. Тому краще за все використовувати професійний засіб, який має збалансований і правильний склад.
Як використовувати гідрофільну олію для масажу обличчя?
Гідрофільну олію чи бальзам використовують не лише для очищення шкіри, а й для масажу обличчя. В домашніх умовах такий масаж можна робити просто руками або ж із використанням спеціального масажного ролика. Процедуру рекомендують проводити для отримання антивікового ефекту.
Основні правила, як використовувати гідрофільну олію для масажу обличчя:
- робити масаж можна під час вечірньої доглядової рутини, одночасно з першим етапом очищення шкіри;
- на шкіру потрібно нанести невелику кількість засобу та розподілити по всьому обличчю;
- масаж треба виконувати лише по масажних лініях;
- слід діяти делікатно, не розтягуючи шкіру;
- не варто затягувати тривалість процедури — достатньо кількох хвилин.
Після масажу обов’язково потрібно змити гідрофільну олію з обличчя та провести додатковий етап очищення пінкою чи гелем для вмивання.
Чи можна користуватися гідрофільною олією при акне?
При наявності акне на шкірі обличчя користуватися гідрофільною олією для очищення можна. У такому разі важливо підібрати продукт з якісним складом. Засіб розчинятиме макіяж, SPF та інші забруднення. Гідрофільна олія діє, як магніт, що витягує бруд із забитих пір, після чого емульгується та легко змивається теплою водою. Завдяки цьому засобу на шкірі не залишається ніяких забруднень, які можуть спричинити запалення та висипання.
Гідрофільна олія не здатна посилювати акне чи збільшувати кількість комедонів. Вона, навпаки, розчиняє надлишки себуму й очищає максимально ефективно, завдяки чому висипання стають менш вираженими.
Чи допомагає гідрофільна олія від чорних цяток?
Думка про те, що забиті чорні пори треба очищати за допомогою олії, досі багатьох лякає. Вважається, що не можна мазати «жиром» і так уже жирну шкіру, оскільки це призведе до забитих пір, масної плівки і ще більшої кількості чорних цяток на обличчі. Це один із найпоширеніших міфів, що стосується гідрофільної олії.
Якісна гідрофільна олія може стати важливим елементом для себорегулювання жирної шкіри з чорними цятками. Продукт ефективно розчиняє надлишок шкірного жиру, макіяж і різний бруд, після чого без зусиль і повністю змивається звичайною водою. Важливою умовою для власниць жирної шкіри з комедонами є доочищення за допомогою гелю чи пінки. Хоча цей етап однаково важливий для всіх незалежно від типу шкіри.
При регулярному використанні гідрофільної олії зменшується кількість чорних цяток: вони стають менш помітними або ж зовсім зникають. Засіб не забиває пори, змивається легко й діє не так агресивно, як міцелярна вода, і дає кращий ефект, ніж молочко для зняття макіяжу.
Чи можна вмиватися гідрофільною олією щодня?
Гідрофільну олію або бальзам можна використовувати на постійній основі для демакіяжу або очищення від сонцезахисного крему та бруду. Цей засіб цілком сміливо можна використовувати щоденно під час вечірньої рутини.
Кращі гідрофільні олії: ТОП-5 засобів
Якщо складно визначитися, яку гідрофільну олію вибрати для очищення шкіри, рекомендуємо вивчити цю добірку засобів від перевірених брендів.
Отже, ТОП-5 гідрофільних олій і бальзамів для всіх типів шкіри:
Бальзам для очищення SKIN&LAB Porebarrier Cleansing Balm 100 ml
Засіб очищає шкіру максимально делікатно та дбайливо, легко прибирає водостійкий макіяж, сонцезахисний крем, пил і бруд, робить шкіру м’якою та ніжною. Гідрофільний бальзам має особливу формулу, яка допомагає звузити пори, зменшити запалення, прибрати чорні цятки. У складі засобу — спеціальний компонент BHA-BARRIER Complex™ і LHA-кислота.
Очищуючий бальзам ROUND LAB 1025 Dokdo Cleansing Balm 100 ml
Засіб має гіпоалергенну формулу, що діє делікатно, але при цьому ефективно очищає шкіру та проводить демакіяж. Продукт можна використовувати для чутливої шкіри. Серед основних компонентів бальзаму вода з глибоководних морських джерел, особливий запатентований комплекс Hatching EX-07 з ензимами, комплекс натуральних олій.
Гідрофільне очищуюче масло ROUND LAB 1025 Dokdo Cleansing Oil 200 ml
Ніжне масло якісно прибирає зі шкіри стійкий макіяж, spf-засіб, омертвілі клітини, надлишок себуму та залишає шкіру чистою, свіжою і зволоженою. У складі — олії насіння пінника лугового, кісточок винограду, авокадо, макадамії, примули вечірньої, глибинна морська вода з острова Улиндо тощо.
Гідрофільна олія з екстрактом чорних соєвих бобів ROUND LAB Soybean Cleansing Oil 200 ml
Чудовий засіб для глибокого очищення шкіри. Олія має клінічно доведені очищувальні властивості — до 99% від бруду та пилу та до 83% від сонцезахисного крему. Продукт також уже за два тижні використання на 30% зменшує видимість чорних цяток. Гідрофільна олія має у складі олії сої, оливи, соняшнику, ромашки та пінника лугового, сквалан, LHA.
Гідрофільне очищуюче масло PURITO From Green Cleansing Oil 200 ml
Олія ідеально очищає шкіру, прибираючи навіть важкі тональні засоби та інші косметичні продукти. У складі гідрофільного масла є п’ять натуральних олій, серед яких оливкова, мигдалева, жожоба, насіння соняшнику та виноградних кісточок.
Усі представлені гідрофільні олії та бальзами не містять шкідливих компонентів, як-от мінеральні олії, штучні ароматизатори, парабени чи барвники. Продукти підходять для щоденного використання.
Замовляйте якісний догляд та корейску косметику, зокрема гідрофільну олію, за приємною ціною в офіційного дистриб’ютора відомих корейських брендів — компанії Shelfie.
Ви повинні увійти щоб залишити коментар.