
Як звузити пори на обличчі
Розширені пори — досить поширене явище, яке може впливати на гладкість шкіри та появу чорних цяток. Причиною збільшення розміру пор можуть бути неправильний догляд, спадковість, жирний тип шкіри, вплив зовнішніх чинників тощо. Зробити пори менш помітними можна за допомогою деяких ефективних методів. У цій статті розглянемо, що таке пори, чому вони можуть бути розширеними, які є основні способи звуження пор та особливості догляду, а також запропонуємо кращі косметичні засоби, які допоможуть звузити пори.
Що таке пори на обличчі і яку роль вони виконують
Пори — це мікроскопічні отвори на поверхні шкіри, утворені волосяними фолікулами. Через них виділяється шкірне сало та піт. Пори є природною частиною будови шкіри й виконують певні важливі функції, а саме:
- Захист. Через пори виходить шкірний себум, який утворює захисний бар’єр від бактерій і забруднень.
- Зволоження. Шкірне сало також запобігає пересиханню шкіри та допомагає зберігати її еластичність.
- Терморегуляція. Пори підтримують оптимальну температуру тіла за допомогою виділення поту.
У нормальному стані пори майже непомітні, однак через спадковість або за певних умов їх діаметр може змінюватися в більший бік. Якщо пори розширені та забруднені, це може сприяти появі чорних цяток, висипань та акне. Шкіра з розширеними порами найбільше хвилює тоді, коли мова йде про обличчя.
Причини розширених пор на обличчі
Розмір пор у кожної люди індивідуальний, адже, перш за все, він обумовлений генетично. Проте внаслідок стресу, гормональних змін чи забруднення шкіри пори можуть розширюватися, закупорюватися та змінювати структуру шкіри.
Основні причини розширених пор на обличчі:
- Надмірне вироблення шкірного сала. З певних причин шкірні залози можуть виробляти забагато себуму, через що він накопичується в порах разом із брудом і відмерлими клітинами шкіри. У такому разі пори закупорюються та поступово збільшуються, щоб мати змогу пропускати більше шкірного сала. Результатом такого явища можуть стати не лише розширені пори, а й чорні цятки, прищі та запалення.
- Генетична схильність. Навіть при правильному догляді та збалансованому гормональному фоні пори можуть бути розширеними через спадковість.
- Гормональний дисбаланс. У період статевого дозрівання, менструації, вагітності, грудного вигодовування, менопаузи або через захворювання щитоподібної залози може змінюватися і вигляд пор.
- Неправильний догляд. Нерегулярне очищення шкіри та зняття макіяжу, як і надлишок доглядових засобів або використання продуктів, які не підходять шкірі чи травмують її, також можуть бути причиною розширених пор. Сюди ж можна віднести і неякісну декоративну косметику.
- Вік. Розширені пори на обличчі часто зустрічаються в пубертатному періоді, однак це також нерідкісне явище у зрілому віці, коли шкіра стає грубішою та менш еластичною. Діаметр пор може розширюватися через недостатнє вироблення колагену та еластину.
- Жирний або комбінований тип шкіри. Власники такої шкіри частіше мають розширені пори, ніж ті, у кого шкіра суха чи нормальна. Проблема виникає через гіперсекрецію сальних залоз.
- Стиль життя. Нездорове харчування, паління, вживання алкоголю впливають на стан шкіри негативно та можуть спровокувати збільшення пор.
- Навколишнє середовище. Порушувати структуру пор і шкіри можуть також сонячне випромінювання, коливання погодних і температурних умов.
Розширені пори можуть з’явитися в будь-якому місці на шкірі, однак найчастіше їх можна помітити на щоках, носі та підборідді.
Основні методи звуження пор
Повністю прибрати та замаскувати пори на обличчі неможливо, адже це важлива частина шкіри, без якої вона не може повноцінно функціонувати. Однак є методи, які дозволяють звузити пори та зробити їх менш помітними. Перш за все, це правильний та багатоетапний догляд.
Очищення
Регулярне очищення шкіри обличчя допомагає прибрати надлишок себуму, залишки макіяжу та бруд, що можуть забивати пори. Найкраще очищати шкіру за допомогою м’яких гелів і пінок, які не містять агресивних компонентів. Увечері бажано виконувати двоетапне очищення, яке може передбачати використання гідрофільної олії/бальзаму чи міцелярної води на першому етапі та пінки/гелю для вмивання на другому етапі.
При очищенні важливо не пересушити шкіру, оскільки це може спровокувати більше вироблення себуму, що в свою чергу вплине на стан пор і може призвести до їх розширення.
Тонізація
Використання тонера після очищення шкіри закриває відразу кілька потреб: звуження пор, надання свіжості, відновлення pH шкіри. Засіб не повинен містити спирт та інші компоненти, здатні викликати сухість шкіри. Натомість варто вибрати продукти з ніацинамідом, саліциловою кислотою, гліцерином, пробіотиками тощо.
Зволоження
При такій проблемі, як розширені пори, також важливо підтримувати достатній рівень зволоження, адже це допомагає уникнути надмірного вироблення себуму. Для догляду варто вибирати легкі зволожувальні креми з гіалуроновою кислотою, церамідами, алое.
Важливо звернути увагу і на сироватки для звуження пор, які здатні вирішувати відразу кілька питань, наприклад стягувати пори, знижувати секрецію сальних залоз, вирівнювати мікрорельєф, підвищувати еластичність і пружність шкіри тощо. Також слід щодня користуватися сонцезахисним засобом, оскільки ультрафіолетове випромінювання здатне посилювати проблему розширених пор.
Ексфоліація
Регулярна ексфоліація допомагає очищати пори від забруднень, надлишку шкірного сала та ороговілих тканин, запобігаючи їх розширенню. Щоб уникнути травмування шкіри, слід використовувати ексфоліанти з делікатною дією. Це може бути ензимна пудра, пілінг-скатка або кислотний пілінг з AHA, BHA, PHA кислотами, які м’яко розчиняють забруднення та стимулюють оновлення клітин.
Дотримуючись цих основних етапів догляду в щоденній рутині, вдасться покращити стан шкіри та зробити пори менш помітними.
Чи можна повністю позбутися розширених пор
Повністю позбутися розширених пор на обличчі чи тілі неможливо, як уже згадувалось вище. Пори є невід’ємною частиною шкіри, тим паче, що в багатьох людей їх розмір визначений генетично, а не спричинений певними особливостями догляду чи захворюваннями.
Хоча пори завжди будуть присутні на обличчі, правильний догляд за шкірою допоможе зменшити їх розмір і зробити шкіру більш гладкою, підтягнутою, матовою, свіжою та здоровою. Для цього слід дотримуватися регулярного очищення та ексфоліації, тонізації, зволоження, а також захищати шкіру від сонячних променів.
Догляд за шкірою для звуження пор
Якщо турбує проблема розширених пор, важливо регулярно та правильно проводити очищення шкіри, причому для цього необов’язково відвідувати косметолога, адже зробити все необхідне можна і в домашніх умовах.
Ось яких рекомендацій варто дотримуватися при очищенні пор на обличчі в домашніх умовах:
- використовувати двоетапне очищення ввечері для видалення макіяжу, бруду та сонцезахисного засобу;
- робити парові ванночки з відваром ромашки, календули чи зеленого чаю для додаткового догляду, відкриття пор, розм’якшення забруднень і покращення кровообігу, але не частіше ніж раз на тиждень;
- проводити ексфоліацію за допомогою відповідного до особливостей шкіри продукту, наприклад кислотним пілінгом, ензимною пудрою, пілінг-педами, пілінгом-скаткою тощо;
- застосовувати очищувальні маски, наприклад глиняну для поглинання жиру та звуження пор, вугільну для глибокого очищення, медову для антибактеріальної дії;
- використовувати спеціальні патчі для боротьби з чорними цятками та розширеними порами в області носа.
При щоденному якісному очищенні зранку та ввечері за допомогою правильно підібраних засобів пори стануть чистішими, менш помітними, а шкіра матиме здоровий і доглянутий вигляд.
Тоніки та сироватки: які компоненти допомагають зменшити пори
Для звуження пор та покращення стану шкіри важливо звернути увагу на активні компоненти у складі тонерів і сироваток. Найкраще вибирати продукти, у складі яких є наступні інгредієнти:
- ніацинамід — зменшує виділення себуму, покращує текстуру та тон шкіри, звужує пори, зміцнює шкірний бар’єр;
- бакучіол — розгладжує текстуру та покращує тон шкіри;
- саліцилова кислота — глибоко очищає пори від себуму та забруднень, допомагає боротися з чорними цятками, регулює роботу сальних залоз;
- цинк — контролює вироблення шкірного жиру, запобігає появі висипань, підвищує пружність шкіри;
- LHA+PHA — делікатно відлущують, розгладжують текстуру шкіри.
Окремо варто зазначити користь гіалуронової кислоти. Вона може входити у склад як тонерів і сироваток, так і інших продуктів. Оскільки зволоження є ключовим етапом у догляді за шкірою з розширеними порами, гіалуронова кислота справді стане у пригоді, адже забезпечує глибоке зволоження, підтримує еластичність шкіри, регулює виділення шкірного себуму, має протизапальну дію, а також посилює дію інших активних компонентів, наприклад ніацинаміду.
Використовувати зволожувальні засоби з гіалуроновою кислотою рекомендується після очищення та тонізації шкіри. Якщо компонент входить у склад сироватки, її можна додатково закріпити легким зволожувальним кремом. Також не варто забувати про сонцезахист. У поєднанні з іншими активами гіалуронова кислота відіграє важливу роль у догляді за порами.
Креми для звуження пор: найкращі засоби для різних типів шкіри
Якісний і правильно підібраний крем також допоможе контролювати вироблення себуму, робити пори менш помітними та підтримувати необхідний рівень зволоження. Важливо, щоб засіб був некомедогенним та мав у складі компоненти, які працюють над звуженням пор. Крем важливо підбирати з урахуванням типу шкіри та її потреб. Ось які варіанти можна розглянути серед дієвих продуктів:
- для жирної шкіри — себорегулюючий крем Dr. Ceuracle 5α Control Clearing Cream робить шкіру м’якою, регулює вироблення себуму та звужує розширені пори за допомогою екстракту гамамелісу та інших корисних компонентів;
- для сухої шкіри — зволожуючий бар’єрний крем Purito Seoul Dermide Relief Barrier Moisturizer допомагає шкірі зберігати вологу, а також активізує процеси регенерації, звужує пори, пом’якшує епідерміс;
- для чутливої шкіри — заспокійливий ферментований крем Papa Recipe Blemish Cream містить галактомісіс для роботи з розширеними порами та контролю вироблення шкірного сала, а також ніацинамід, який зменшує розмір пор і прибирає запалення;
- для вікової шкіри — ліфтинг-крем з ретинолом SKIN&LAB Retinol Lifting Roller Cream за 4 тижні візуально підтягує обличчя, зменшує видимість пор і підвищує рівень зволоження шкіри.
Якщо зібрати повноцінний догляд із продуктів з ефективними компонентами, то і в домашніх умовах цілком реально зробити шкіру доглянутою, привабливою, здоровою, а пори — менш помітними.
Кращі косметичні засоби для звуження пор
Якщо є така проблема, як розширені пори, не варто відразу використовувати тональні засоби, щоб просто замаскувати неприємний дефект. Виробники пропонують дієві продукти, які допомагають звузити пори за допомогою активних компонентів. Це зокрема маски, сироватки та інші доглядові засоби корейського виробництва. Розглянемо кілька найкращих варіантів догляду.
Маска-пінка для умивання SKIN&LAB Porebarrier Purifiying Clay Mask To Foam 100 ml
Ця маска та пінка для вмивання 2 в 1 вже після першого використання очищає від себуму на 75,04% і від забруднень на 99,41%, зменшує видимість пор на 30,16%, покращує текстуру шкіри 11,71%. Основними компонентами засобу є YELLOW CLAY COMPLEX (16,5%), кофеїн, протеаза.
Тканинна маска для зменшення пор з екстрактом меду Papa Recipe Bombee Pore Ampoule Honey Mask 25 g
Тканинна маска допомагає контролювати вироблення шкірного сала, підтримує пори чистими, дарує відчуття свіжості після використання. Маску можна використовувати для будь-якого типу шкіри, але найкраще вона підходить власницям жирної та комбінованої шкіри. У складі — екстракти меду, прополісу та маточного молочка, запатентований компонент Anti Sebum P, 6 видів гіалуронової кислоти.
Глиняна маска ROUND LAB 1025 Dokdo Mud Pack 100 ml
Змивна маска з високим вмістом глини (40%) допомагає м’яко видаляти залишки себуму, знімати подразнення, візуально зменшувати пори, заспокоювати та зволожувати шкіру. Основні компоненти — комплекс з каоліну, бентоніту та морської солі, глибоководна морська вода, лізат ферментованих лактобактерій, алантоїн, пантенол.
Сироватка для звуження пор SKIN&LAB Porebarrier Tightening Ampoule 50 ml
Сироватка з концентрованим складом спрямована на звуження пор і розгладження шкіри. Натуральні компоненти глибоко проникають у шкіру та помітно стягують пори, знижують секрецію сальних залоз, вирівнюють мікрорельєф, підвищують еластичність і пружність, тонізують шкіру. У складі продукту — кофеїн (35%), ніацинамід, аденозин, гіалуронова кислота.
Відновлювальна сироватка з ніацинамідом SKIN&LAB Niacinamide Recovery Serum 30 ml
Ще одне чудове рішення для звуження пор, покращення текстури шкіри та освітлення тону. Сироватка також містить комбінацію цинку PCA та алантоїну, що допомагає контролювати надлишок себуму та очищати пори. Продукт рекомендується для жирної, комбінованої та чутливої шкіри. Для заспокоєння та зменшення почервоніння у складі засобу є також алантоїн.
Патчі для носа Papa Recipe Papa’s Patch Nose 10 pcs
Гідроколоїдні патчі призначені для боротьби з чорними цятками, розширеними порами та висипаннями в області носа. Патчі допомагають ефективно очистити та візуально зменшити пори, позбутися прищів і запалень, пом’якшити шкіру та покращити її текстуру. При виготовленні патчів використовуються олія чайного дерева та саліцилова кислота.
Варто зазначити, що всі представлені засоби від корейських виробників можна використовувати для догляду як за жіночою, так і за чоловічою шкірою. Однак є певні нюанси в догляді за шкірою чоловіків, оскільки вона щільніша, товща та виробляє більше шкірного сала. Саме тому при виборі доглядових продуктів варто звернути увагу на очищувальні засоби з себорегулюючими компонентами, наприклад ніацинамідом чи глиною, які чудово підходять для якісного очищення пор. Також у догляді повинні бути кислотні пілінги та легкі зволожувальні креми чи гелі, які не забиватимуть пори.
Профілактика розширених пор
Якщо вдалося якісно попрацювати над текстурою шкіри та зробити пори менш помітними, варто розуміти, що це постійний процес і не можна зупинятися на досягнутому. Щоб уникнути повторного розширення пор, слід дотримуватися наступних рекомендацій:
- регулярно очищати шкіру від шкірного сала та інших забруднень;
- не допускати підвищеної сухості шкіри, оскільки сальні залози намагаються компенсувати зневоднення ще більшим виробленням себуму;
- захищати шкіру від сонця, адже від ультрафіолету пори можуть розширюватися;
- правильно харчуватися, оскільки велика кількість солодкої та жирної їжі може провокувати підвищення вироблення себуму;
- не видавлювати прищі та чорні цятки, адже це травмує шкіру та розтягує пори.
Правильний догляд за шкірою при розширених порах — це м’яке очищення зранку та двоетапне очищення ввечері, регулярна ексфоліація (2–3 рази на тиждень), тонізація для звуження пор та посилення дії наступних засобів, обов’язкове зволоження навіть жирної шкіри. Для профілактики втрати колагену слід щоранку використовувати комфортний сонцезахисний засіб, що теж позитивно впливатиме на вигляд пор.
Висновок
Розширені пори — це не проблема, якщо правильно доглядати за шкірою. Регулярне очищення, зволоження, ексфоліація та захист від сонця допоможуть не лише зменшити видимість пор, а й загалом підтримувати шкіру в здоровому стані та гарному вигляді. Важливо уважно підбирати косметичні засоби, оскільки неправильний догляд може зробити пори ще більш помітними, спровокувати підвищене вироблення себуму чи призвести до подразнень і висипань.
Вибирайте дієві засоби для звуження пор разом із консультантами корейської косметики Shelfie, щоб зібрати правильний і ефективний догляд відповідно до особливостей своєї шкіри, який дасть найкращий результат.
Ви повинні увійти щоб залишити коментар.