Догляд за обличчям в домашніх умовах
Будинок не починають будувати з даху. Те саме і з доглядом за шкірою. Неможливо боротися з висипаннями, пігментними плямами чи віковими змінами на шкірі обличчя, якщо не підібраний і не використовується на регулярній основі базовий догляд. Це «фундамент», з якого все починається. І саме від цього слід рухатися в бік здорової та привабливої шкіри обличчя.
Догляд за шкірою обличчя в домашніх умовах зовсім нескладний і може перетворитися на приємну рутину, якщо розібратися в етапах і косметичних засобах. Домашній догляд дозволяє потурбуватися про себе, а ще економить купу часу й коштів на походах до косметологів. У цій статті розглянемо базові кроки догляду для різних типів шкіри та вікових груп.
Загальні етапи догляду за шкірою обличчя в домашніх умовах
Корейський догляд передбачає десять ступенів догляду за шкірою обличчя. Багатьох ця схема може налякати чи просто демотивувати, адже далеко не у всіх є вільна година для проведення косметологічних процедур перед роботою, як і бажання прокидатися помітно раніше. Однак насправді все значно простіше й далеко не всі кроки виконуються щодня.
У базовому догляді за шкірою можна виділити такі основні етапи:
Кожен із цих етапів відіграє важливу роль у догляді за шкірою обличчя. Очищення допомагає позбутися бруду, залишків декоративної косметики, шкірного сала. Інакше все це може викликати висипання та інші небажані реакції, якщо вчасно не очищати шкіру. Правильне зволоження повертає шкірі вологу та перешкоджає появі відчуття сухості. Засоби для підтримки захисного бар’єру відповідають за зменшення впливу агресивних чинників зовнішнього середовища. SPF-продукти захищають шкіру від ультрафіолетового випромінювання, що може спричиняти надмірну сухість, передчасне старіння та гіперпігментацію.
Щоденний догляд за шкірою в домашніх умовах має деякі відмінності зранку та ввечері. Ранкова рутина найчастіше має такий вигляд:
- Вмивання з використанням пінки або гелю.
- Зволоження за допомогою тонера.
- Захист від ультрафіолетового випромінювання spf-кремом або лосьоном.
Вечірній щоденний догляд за шкірою передбачає такі етапи:
- Двоетапне очищення за допомогою міцелярної води/гідрофільної олії та пінки/гелю для вмивання.
- Зволоження за допомогою тонера.
- Живлення або відновлення шкіри з використанням крему або іншого засобу.
Також є продукти, які не використовуються щодня, але входять до щотижневого догляду. Зазвичай це засоби для ексфоліації: ензимна пудра, пілінг-скатка, кислотний ексфоліант тощо. Для миттєвого покращення стану шкіри косметологи рекомендують за потреби користуватися тканинними або звичайними масками.
Для щоденного очищення можна розглянути такий засіб, як пінка для умивання UIQ Biome Barrier™ Cleansing Foam, що підходить для будь-якого типу шкіри. Продукт має дружній рівень pH 5.5-6.5, знешкоджує 99,9% шкідливих для шкіри бактерій, підтримує рівень зволоження, зміцнює захисний бар’єр. Для вечірнього очищення можна додати гідрофільну олію Papa Recipe Blemish Cleansing Oil. Олійка делікатно видаляє spf-крем, макіяж і надлишки шкірного сала, якісно очищає пори, зменшує кількість чорних цяток на 40,78% і мертвих клітин на 81,88%.
Для етапу зволоження можна вибрати зволожувальний тонер із бакучіолом і вітамінами C та E THANK YOU FARMER BakuVita Treatment Toner. Засіб підвищує пружність шкіри, вирівнює текстуру, освітлює тон, сприяє зміцненню захисного шару. Для підтримки бар’єра стане у пригоді також інтенсивний крем SKIN&LAB Barrierderm Intensive Cream, який також заспокоює шкіру та забезпечує потрійний зволожувальний догляд.
У ранковій рутині функцію зволоження може виконувати сонцезахисний засіб, наприклад зволожувальний SPF-крем UIQ Biome Remedy™ Watery Sun Cream SPF 50+ PA++++. У його складі є 84% зволожувальної есенції.
Догляд за жирною шкірою обличчя в домашніх умовах
При підвищеному виділенні шкірного сала зазвичай виникають такі проблеми, як блиск, висипання, схильність до акне. Догляд за жирною шкірою обличчя в домашніх умовах повинен передбачати якісне очищення та регулярну ексфоліацію, використання зволожувальних засобів, контроль себуму.
Якщо шкіра себопрофіцитна, це не означає, що для неї потрібно вибирати агресивне очищення, адже воно може пошкодити захисний шар. Для жирної шкіри можна використовувати пінку з м’якою формулою, наприклад Transparent-Lab Blemish Control BHA Cleanser. У її складі — 2% саліцилова кислота, 1% амінокислотний комплекс і 5% гліцерину. Також важливо пару разів на тиждень проводити ексфоліацію. Для цього чудово підходить ензимна пудра з екстрактом чайного дерева Papa Recipe Tea Tree Control Powder Cleanser. Вона забезпечує м’яке очищення та відлущення шкіри без подразнення й сухості, допомагає регулювати роботу сальних залоз.
Для зволоження варто вибирати легкі засоби, які не обтяжуватимуть. Це може бути крем із морською водою ROUND LAB 1025 Dokdo Light Cream. Крем має легку кремову текстуру, що не лишає відчуття липкості та швидко вбирається.
Для контролю себуму рекомендується використовувати маски для жирного типу шкіри. Чудово регулює жирність шкіри глиняна маска з екстрактом баклажана Papa Recipe Eggplant Clearing Mud Cream Mask. Грязєва крем-маска також м’яко позбавляє від забруднень і відлущує мертві часточки шкіри. Для догляду за жирною шкірою не завадять і засоби з кислотами, наприклад ексфоліант із мигдалевою та саліциловою кислотами Geek & Gorgeous Cheer Up, який працює з розширеними порами та надмірним виділенням себуму. Також варто звернути увагу на засоби, у складі яких є азелаїнова, піровиноградна, койєва кислоти.
Догляд за сухою шкірою обличчя в домашніх умовах
При догляді за себодефіцитною шкірою основними викликами є лущення, надмірна сухість, відчуття стягнення, швидке старіння. Саме тому догляд за сухою шкірою обличчя в домашніх умовах обов’язково повинен передбачати використання зволожувальних засобів. При цьому варто уникати агресивних косметичних продуктів.
Очищення сухої шкіри повинно бути м’яким із невеликою кількістю піни. Для цього чудово підходить зволожувальний гель для вмивання SKIN&LAB Hybarrier Hyaluronic Capsule Cleanser, який не залишає відчуття стягнутості, глибоко зволожує шкіру, але при цьому ретельно очищає її.
Після вмивання варто скористатися також тонером, що допоможе відновити втрату вологи. Для сухої шкіри ідеальним вважається тонер з екстрактом рису THANK YOU FARMER Rice Pure Essential Toner, що має ніжну молочкову текстуру. Ультразволожувальний крем Transparent-Lab Barrier Restoring Hydrating Cream також може стати у пригоді, адже він спеціально розроблений для відновлення балансу гідроліпідної плівки.
У догляді за сухою шкірою важливу роль відіграє м’яка ексфоліація, наприклад із використанням ензимної пудри. Також варто звернути увагу на засоби, у складі яких є молочна чи лактобіонова кислота, ніацинамід.
Догляд за комбінованою шкірою обличчя в домашніх умовах
При виборі засобів для догляду за комбінованою шкірою в багатьох виникають складнощі, оскільки цей тип поєднує в собі проблеми сухої та жирної шкіри, а саме підвищене виділення себуму в Т-зоні та сухість на щоках.
Догляд за комбінованою шкірою обличчя в домашніх умовах — це обов’язкове двоетапне очищення ввечері та вмивання зранку, тонізація, зволоження та живлення. Також важливим є додатковий догляд у вигляді тканинних масок та засобів для ексфоліації.
Власницям комбінованої шкіри не завадить використовувати варіативний підхід у догляді: окремі засоби наносити лише на потрібні ділянки обличчя. Для Т-зони чудово підходять глиняні засоби, для сухих ділянок — зволожувальні маски. М’яко видаляє залишки себуму, звужує пори та водночас зволожує шкіру глиняна маска ROUND LAB 1025 Dokdo Mud Pack. Для усунення сухості на щоках можна використовувати нічну маску ROUND LAB 1025 Dokdo Sleeping Pack. Засіб глибоко зволожує та відновлює шкіру, надає їй пружності під час сну.
Догляд за проблемною шкірою обличчя в домашніх умовах
Якщо шкіра має схильність до подразнень, акне чи почервоніння, вона відноситься до проблемного типу. Догляд за проблемною шкірою обличчя в домашніх умовах повинен передбачати делікатне очищення та застосування заспокійливих засобів.
Із проблемною шкірою чудово працює ніжний очищувальний гель для проблемної шкіри Acnemy Zitclean Purifying Cleansing Gel. Він не провокує подразнень, оскільки містить менше ніж 10% поверхнево-активних речовин. Засіб піклується про шкіру та попереджає появу висипань. У складі є саліцилова та азелаїнова кислоти, гліцин.
Крім азелаїнової кислоти, власницям проблемної шкіри варто звернути увагу на засоби з ніацинамідом, чайним деревом, центеллою азійською. Останні два компоненти є у складі заспокійливого крему SKIN&LAB Tricicabarrier Relief Cream. Цей крем легко зволожує, освіжає, контролює жирність, м’яко заспокоює подразнену шкіру, знімає запалення, відновлює захисний бар’єр.
У догляді за проблемною шкірою можуть стати у пригоді також патчі проти прищів з екстрактом центелли Purito Seoul Wonder Releaf Centella Spot Patch. Патчі усувають поодинокі прищі та запалення, захищають ділянку шкіри від потрапляння бактерій і пилу, попереджають постакне.
Догляд за обличчям підлітка в домашніх умовах
Загалом догляд за обличчям підлітка в домашніх умовах майже не відрізняється від догляду за шкірою у старшому віці, адже в більшості випадків засоби підбираються не за віком, а за конкретним запитом. У підлітковому віці найчастішими проблемами є підвищене виділення себуму, висипання, закупорені та розширені пори. Однак знову ж таки важливо дотримуватися повноцінного базового догляду, а не працювати лише з конкретною проблемою, тому що найкращий результат можна отримати тільки при комплексному підході.
При виборі доглядових засобів для підлітка важливо віддавати перевагу якісному очищенню, зволоженню, контролю виділення шкірного сала, регулярній ексфоліації, що допоможе боротися із закупореними порами. Агресивні продукти повинні бути мінімізовані, тому у складі косметики не має бути спирту чи сульфатів.
На які засоби для догляду за шкірою варто звернути увагу підліткам:
- Пінка для вмивання для проблемної шкіри UIQ Biome Remedy™ Acne Cleansing Foam. Делікатно та водночас ефективно видаляє забруднення, очищає пори від мертвих клітин і шкірного сала, зміцнює та оздоровлює шкірний бар’єр.
- Заспокійливий зволожувальний крем Acnemy Zitcalm Moisturizer. У складі крему є компонент 2% Quora Noni, який знищує бактерії p.acnes, що викликають прищі, запобігаючи їх розмноженню. Засіб глибоко зволожує та заспокоює.
- Ензимна пудра з рисом Papa Recipe Blemish Enzyme Powder Cleanser. Засіб забезпечує м’яке очищення та відлущення, допомагає контролювати жирність, сприяє оптимальному зволоженню шкіри. Пудра видаляє змертвілі клітини та чорні цятки й підходить для будь-якого типу шкіри.
Догляд за шкірою для підлітків має бути максимально простим і доступним, адже в такому віці далеко не всі хлопці та дівчата прагнуть мати на поличках десятки баночок і приділяти багато часу косметичним процедурам.
Догляд за обличчям після 30 в домашніх умовах
У віці 30+ років шкіра поступово починає втрачати свою природну еластичність, що позначається на її зовнішньому вигляді. Саме тому догляд за обличчям після 30 в домашніх умовах повинен мати свої особливості та враховувати потреби зрілої шкіри, а саме глибоке зволоження, живлення, освітлення тощо.
Для догляду за віковою шкірою косметологи радять використовувати засоби, у складі яких є ретинол, пептиди, антиоксиданти. Антиоксидантна сироватка з вітамінами Theramid LINO-8 є потужним засобом для живлення, зміцнення та захисту природного бар’єра шкіри. Особливо корисною вона є для тих, кому потрібне покращення гідратації, підвищення еластичності та зменшення ознак старіння. Щодо ретинолу, то варто звернути увагу на ліфтинг-крем із ретинолом SKIN&LAB Retinol Lifting Roller Cream. Продукт спрямований на підвищення пружності в’ялої та втомленої шкіри.
Вікова шкіра також потребує особливого догляду за зоною навколо очей. Для цього можна використовувати крем для повік із центеллою та пептидами без ефірних олій Purito Seoul Wonder Releaf Centella Eye Cream Unscented. Засіб чудово зволожує, підвищує еластичність шкіри, захищає від передчасного старіння. Крем підходить для боротьби з першими ознаками старіння.
При догляді за віковою шкірою особливо важливо щодня використовувати сонцезахисні засоби та вчасно поновлювати їх на обличчі. SPF також можна вибрати із вмістом антивікових компонентів. Яскравий приклад такого продукту — сонцезахисний крем BLIV:U Collagen Bouncing Sunscreen. У складі цього крему на хімічних фільтрах є колаген, який допомагає шкірі залишатися пружною.
Загальні поради для догляду за шкірою обличчя в домашніх умовах
Догляд за обличчям в домашніх умовах не такий складний, як може здаватися на перший погляд. Головний секрет полягає у правильному підборі засобів відповідно до особливостей шкіри й запиту та їх регулярне використання.
Доглядова рутина за шкірою обличчя гарантуватиме чудові результати, якщо дотримуватися простих порад:
- використовувати косметичні засоби з базового догляду щодня або залежно від рекомендацій по частоті застосування;
- акуратно підбирати продукти та не експериментувати з косметикою невідомого виробництва;
- не користуватися невідповідними засобами та обов’язково проходити тест на чутливість до нового продукту;
- уникати агресивного очищення шкіри, як-от за допомогою механічних скрабів, віддаючи перевагу ензимній пудрі, кислотним ексфоліантам;
- використовувати чисті рушники для витирання обличчя після вмивання (також можливий варіант із використанням одноразових паперових серветок).
Важливо пам’ятати і про правило «всього в міру». Надмірна кількість доглядових засобів не принесе бажаного ефекту. Для повноцінного догляду цілком достатньо 6–7 продуктів. У цьому наборі може бути гідрофільна олія, пінка чи гель для вмивання, тонер, зволожувальний крем, сонцезахисний засіб, ексфоліант і серум за запитом, наприклад освітлювальна сироватка з вітаміном С SKIN&LAB Vitamin C Brightening Serum 30 ml, яка надає шкірі сяйва та бореться з пігментними плямами. Залежно від потреб у догляді можна вибрати й інші продукти, наприклад засіб для лікування постакне Transparent-Lab PIE Acne Red Spot Fading Treatment чи заспокійливі тонер-педи ROUND LAB 1025 Dokdo Pad.
Висновок
Догляд за обличчям вдома відіграє важливу роль. Якщо засоби підібрані правильно й використовуються регулярно, шкіра має надійний захисний бар’єр, а це зменшує ризики виникнення подразнень, висипань та інших проблем. До того ж справді привабливий вигляд має не те обличчя, на яке нанесений професійний макіяж, а те, що сяє здоров’ям і доглянутістю.
Дбайте про шкіру обличчя, враховуючи індивідуальні потреби, щоб мати здоровий і гарний вигляд. Пробуйте різні схеми догляду та знайдіть свою ідеальну рутину.
Ви повинні увійти щоб залишити коментар.