Чи потрібно змивати SPF (СПФ)?

Чи потрібно змивати SPF (СПФ)?

SPF-засоби — це косметичні продукти, призначені для захисту шкіри обличчя та тіла від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання. Ефективний захист від сонячних променів дозволяє запобігти ранній появі зморшок, втраті еластичності шкіри та виникненню пігментних плям. СПФ-засіб може мати різну форму: крем, лосьйон, кушон, стік тощо.

Більшість уже добре засвоїло, що користуватися SPF-засобом потрібно на постійній основі незалежно від пори року чи погодних умов на вулиці. Однак для багатьох відкритим залишилося питання, чи потрібно змивати SPF? Цю актуальну тему докладно розглядаємо у статті.

Що таке SPF і як він працює?

SPF (Sun Protection Factor) — фактор захисту від сонця. Цю абревіатуру обов’язково вказують на всіх сонцезахисних засобах. Вона також має приписку у вигляді цифр, наприклад SPF 30 чи SPF 50+. Чим вища цифра, тим більший захист забезпечує цей продукт. Важливо зазначити, що маркування SPF вказує на захист від UVB-променів і деяких променів UVA.

SPF працює шляхом блокування сонячних променів. У разі використання сонцезахисного засобу на фізичних фільтрах це відбувається за допомогою непрозорого покриття на шкірі, тобто промені відбиваються. Якщо ж застосовується засіб на хімічних фільтрах, запускається хімічна реакція, у результаті якої ультрафіолетові промені, навпаки, поглинаються та перетворюються на інший тип енергії.

Різниця між хімічними та фізичними фільтрами у SPF-засобах

Як уже згадувалося вище, хімічні фільтри абсорбують ультрафіолетові промені та перетворюють їх на нешкідливі форми енергії. Водночас фізичні фільтри відбивають промені від шкіри.

Велика кількість сонцезахисних кремів виготовлена саме з використанням хімічних фільтрів, оскільки вони дозволяють зробити текстуру засобу більш легкою та забезпечують ширший спектр захисту. Плюс SPF крему чи лосьйону на хімічних фільтрах також полягає у тривалішому захисті, тобто його можна нанести на шкіру зранку та оновити шар лише через 5–6 годин перебування на сонці.

Фізичні фільтри, наприклад цинк чи оксид цинку, залишаються на поверхні шкіри й також забезпечують надійний захист. Їх перевага полягає в тому, що вони краще підходять власницям чутливої шкіри. Однак варто знати, що SPF-креми на фізичних фільтрах часто більш щільніші, тому важче наносяться на шкіру. Також вони можуть білити обличчя. SPF-засіб на фізичних фільтрах потрібно оновлювати частіше — кожні 2 години.

Чи потрібно змивати SPF?

У питанні, чи потрібно змивати SPF, думки більшості кваліфікованих дерматологів і косметологів сходяться — однозначно так, сонцезахисний засіб обов’язково потрібно змивати з обличчя щовечора.

Єдине, про що фахівці можуть не відгукуватися так одностайно, — це типи продуктів, які варто використовувати для видалення SPF-засобу зі шкіри обличчя. Одні радять застосовувати на першому етапі очищення міцелярну воду, інші — гідрофільну олію. Є й такі дерматологи, які вважають, що достатньо просто вмити обличчя два рази поспіль, щоб змити сонцезахисний крем чи лосьйон, при цьому наголошуючи, що до скрипу відмивати шкіру не можна, оскільки такий підхід до вмивання може зруйнувати її захисний бар’єр.

Насправді ж змивати сонцезахисний засіб можна очищувальними продуктами, які звично використовувати в щоденному домашньому догляді на постійній основі. Єдиний нюанс — важливо притримуватися двоетапного очищення, оскільки змити SPF за один етап вкрай складно. Спочатку можна застосувати гідрофільну олію або ж міцелярну воду, після чого слід вмити обличчя із використанням пінки або гелю для вмивання. Різниці в догляді залежно від типу SPF-засобу (на фізичних чи хімічних фільтрах) — немає.

Чи безпечно залишати SPF на ніч?

Якщо цікавить питання, чи безпечно залишати сонцезахисний засіб на шкірі обличчя на ніч, варто відразу уточнити — мова йде про один раз чи все ж про відсутність належного очищення на постійній основі? Якщо залишити SPF на ніч один раз на кілька місяців, пропустивши вмивання через сильну втому, нездужання чи з інших причин, скоріш за все, нічого страшного не трапиться. Інша справа, якщо вечірнє очищення шкіри відсутнє постійно.

Є кілька причин, чому не варто залишати сонцезахисний крем чи лосьйон на шкірі на ніч:

  • залишки SPF-засобу змішуються разом із потом, пилом та іншими забрудненнями, через що можуть закупорюватися пори, а як наслідок може виникнути подразнення чи запалення;
  • при регулярному оновленні шарів сонцезахисного крему відбувається накопичення засобу на шкірі, що призводить до утворення щільної плівки, яка ускладнює доступ кисню та регенерацію шкіри;
  • відсутність якісного очищення ввечері зменшує ефективність нічних доглядових засобів, оскільки вони не мають можливості проникнути глибоко в шкіру;
  • залишки косметичних продуктів і забруднення можуть сприяти окислювальним процесам у шкірі, що призводить до передчасного старіння.

Звідси можна зробити висновок, що залишати SPF на шкірі на ніч на постійній основі не може бути безпечним рішенням. Тож варто підібрати для себе оптимальний спосіб очищення та не пропускати вечірній догляд.

Як правильно змивати SPF?

Завдяки правильному та регулярному очищенню шкіри від SPF-засобу вдасться уникнути неприємних наслідків, що описані вище. Інструкція, як змивати сонцезахисний крем з обличчя досить проста та має всього кілька кроків:

  1. Нанести на шкіру гідрофільну лінію та добре помасажувати її або ж використати ватні диски з міцелярною водою, якими добре протерти все обличчя.
  2. Намочити обличчя теплою водою та змити перший засіб.
  3. Нанести в долоню невелику кількість пінки чи гелю для вмивання та спінити засіб.
  4. Акуратно розподілити спінений гель чи пінку по обличчю, помасажувати шкіру протягом 30–60 секунд.
  5. Ретельно змити залишки засобу для вмивання теплою водою.
  6. Прибрати зайву вологу з обличчя паперовою серветкою.

Після очищення можна переходити до наступних етапів вечірнього догляду за шкірою обличчя: наносити тонер, сироватку, крем тощо.

Рекомендації щодо очищення обличчя після використання SPF

Очищення обличчя після використання SPF має певні рекомендації. Для початку варто запам’ятати, що прибрати залишки сонцезахисного продукту зі шкіри вдасться лише завдяки двоетапному очищенню.

Двоетапне очищення шкіри є корейською технікою очищення обличчя та передбачає вмивання двічі під час однієї процедури догляду. Ця техніка складається з таких обов’язкових кроків: демакіяж за допомогою гідрофільної олії/бальзаму або міцелярної води/молочка та вмивання пінкою/гелем. Двоетапне очищення допомагає якісно видалити забруднення та залишки косметичних засобів, зменшуючи ризик закупорки пор, появи висипів, подразнень і чорних цяток.

Для очищення шкіри після нанесення SPF-крему можна використовувати різні продукти. Це можуть бути гідрофільні олії та бальзами, пінки чи гелі для вмивання, очищувальна вода, спеціальне мило, ексфоліанти з кислотами, ензимна пудра, очищувальні педи та ін. Підбирати конкретний продукт слід з урахуванням свого типу шкіри та її індивідуальних особливостей.

Очищення шкіри обличчя певного типу після використання сонцезахисного засобу має свої рекомендації:

  • Суха шкіра. Варто уникати жорсткого мила або агресивних очищувальних засобів, віддаючи перевагу м’якій пінці чи гелю, щоб запобігати пересушуванню шкіри. Для першого етапу очищення можна вибрати гідрофільний бальзам. Під час вмивання важливо не використовувати гарячу воду: вона повинна бути теплою.
  • Комбінована шкіра. З цим типом шкіри важливо видалити надлишок себуму, але не пересушити сухі ділянки обличчя. Саме тому варто віддавати перевагу ніжним очищувальним засобам, які якісно прибирають забруднення та шкірний жир, але не позбавляють шкіру природної вологи.
  • Жирна шкіра. Для очищення варто вибирати некомедогенні засоби, призначені для шкіри з підвищеним виробленням себуму. Слід з обережністю використовувати гідрофільні олії, хоча й серед таких продуктів є ті, які чудово підходять для жирної шкіри. При надлишку себуму вкрай важливо не пропускати ні ранковий, ні вечірній етап очищення.

Є також ефективні універсальні засоби для очищення, які можна використовувати для всіх типів шкіри, але все ж краще підібрати для себе продукт, що максимально задовольняє індивідуальні потреби.

Міфи про SPF і очищення

Оскільки сонцезахисні засоби почали використовувати активно відносно недавно, про них з’являється досить багато різних міфів. Розглянемо найпоширеніші міфи про SPF-креми та лосьйони.

«SPF забиває пори»

Косметичні бренди пропонують великий вибір сонцезахисних засобів, які не забивають пори. Причому знайти можна як продукт із кремоподібною текстурою, так і лосьйон чи стік: незалежно від форми засобу він не здатен робити пори закупореними. Однак важливо дбати про якісне двоетапне очищення. Саме погане очищення, а не використання SPF, може стати причиною закупорки пор.

«При використанні SPF потрібне агресивне очищення»

Для очищення шкіри після використання SPF не потрібні агресивні засоби. Для видалення залишків сонцезахисного продукту достатньо дотримуватися техніки двоетапного очищення, при цьому гідрофільна олія, міцелярна вода, пінка чи гель для вмивання можуть бути делікатними й не мати у складі жодних агресивних компонентів. М’які очищувальні засоби також здатні якісно прибрати сонцезахисний крем зі шкіри.

«Якщо SPF потрібно оновлювати на шкірі протягом дня, значить, він скочується самостійно та не потребує очищення ввечері»

Попри те, що сонцезахисний крем потрібно наносити на обличчя кожні кілька годин, він не зникає зі шкіри безслідно. Його залишки все одно присутні на шкірі. Більше того, протягом дня SPF змішується з пилом, шкірним жиром та іншим брудом, тому вечірнє очищення відіграє особливо важливу роль.

«Вибирати очищувальний засіб потрібно залежно від виду SPF»

Підбирати засіб для очищення потрібно, орієнтуючись не на сонцезахисний крем і те, на яких фільтрах він виготовлений, а на свій тип шкіри. Залишки SPF можна прибрати з обличчя будь-якими сучасними продуктами, притримуючись двоетапного очищення, але від вибору засобу залежатиме стан шкіри, особливо рівень її зволоження.

Як інтегрувати SPF у щоденний догляд за шкірою

Вписати сонцезахисний крем чи лосьйон у щоденний догляд за шкірою обличчя зовсім нескладно. Ось який вигляд має ранковий догляд у багатьох дівчат і жінок:

  1. Очищення шкіри за допомогою пінки чи гелю для вмивання.
  2. Тонізація зволожувальним чи заспокійливим тонером.
  3. Нанесення крему залежно від потреб шкіри (цей етап можна пропустити, якщо шкіра не суха).
  4. Використання сонцезахисного крему чи лосьйону.

Важливо наносити сонцезахист у достатній кількості. Приблизно третини чайної ложки засобу вистачить для того, щоб захистити шкіру обличчя та шиї. Також відіграє роль час нанесення: найкраще використовувати SPF мінімум за 20 хвилин до виходу на вулицю. Протягом дня при постійному перебуванні на сонці слід не забувати поновлювати сонцезахисний крем на шкірі обличчя. Для поновлення можна використовувати зручні формати цього продукту, наприклад кушон чи стік.

Найкращі SPF для обличчя

Вибір сонцезахисних засобів на основі фізичних фільтрів чи хімічних фільтрів нового покоління досить великий, тож зараз нескладно знайти для себе найкращий SPF, який задовольнятиме своєю текстурою, часом поновлення та рівнем захисту. Розглянемо кілька SPF, які справді варті уваги.

Чи потрібно змивати SPF (СПФ)

Сонцезахисний крем із колагеном BLIV:U Collagen Bouncing Sunscreen, 50 ml

Легкий SPF-крем на хімічних фільтрах має високий вміст колагену та 74% зволожувальної есенції. Засіб не лише надійно захищає від сонячних променів, а й ефективно зволожує шкіру, підвищує її пружність, зменшує прояви пігментації. У складі продукту — комплекс Collagen Bounce Activer™, що містить колаген, еластин, гіалуронову кислоту, 3 види лактобактерії тощо.

Чи потрібно змивати SPF (СПФ)

Сонцезахисний лосьйон із центеллою Purito Seoul Wonder Releaf Centella Daily Sun Lotion, 60 ml

Легкий зволожувальний сонцезахисний лосьйон, який ідеально підходить для чутливої шкіри. Засіб захищає від ультрафіолетового випромінювання та шкідливої дії навколишнього середовища, зволожує, надає відчуття свіжості. Основними компонентами в лосьйоні виступають центелла азіатська, екстракт бурих водоростей, гіалуронова кислота.

Чи потрібно змивати SPF (СПФ)

Заспокійливий сонцезахисний крем THANK YOU FARMER Sun Project Skin Relief Sun Cream 50 ml

Сонцезахисний крем на хімічних фільтрах, що також містить компоненти рослинного походження для ефективного заспокоєння шкіри. Засіб пройшов дерматологічні випробування та не є комедогенним. Уже за місяць використання крем зменшує прояви акне. Основні компоненти SPF-крему — екстракт центелли та 8-Relieful Complex із восьми природних компонентів.

Чи потрібно змивати SPF (СПФ)

Сонцезахисний крем з березовим соком ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen 50 ml

Зволожувальний SPF-крем містить багатий на вітаміни березовий сік для живлення шкіри та гіалуронову кислоту Vita для зволоження сухої шкіри. Засіб надає потужний захист завдяки фотостабільним хімічним фільтрам нового покоління. У складі крему є ніацинамід, аденозин, алантоїн, екстракт портулаку.

Чи потрібно змивати SPF (СПФ)

Зволожувальний сонцезахисний крем UIQ Biome Remedy™ Watery Sun Cream SPF 50+ PA++++ 50 ml

SPF-крем на хімічних фільтрах, що містить 84% зволожувальної есенції. Продукт активно зволожує, заспокоює та освіжає шкіру, а також захищає її від шкідливих чинників навколишнього середовища. Крем можна використовувати для будь-якого типу шкіри. Основні компоненти SPF — запатентований компонент ReliefBiome™, пантенол, бурштинова кислота, ізомерат сахариду, ніацинамід.

Вибирайте найкращий для себе сонцезахисний засіб, щоб надійно захищати шкіру від ультрафіолетового випромінювання і зберігати її привабливою та здоровою впродовж тривалого часу. Також не забувайте про якісне двоетапне очищення шкіри після використання SPF.

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.