Бензоїл пероксид від прищів
Для лікування акне та боротьби з відкритими й закритими комедонами використовують бензоїл пероксид. Що це за препарат, як він працює, наскільки ефективний для проблемної шкіри, як його правильно використовувати, які можуть бути побічні ефекти — усе це розглянемо в нашій статті. Також порекомендуємо кілька дієвих засобів із бензоїл пероксидом проти акне та прищів.
Що таке бензоїл пероксид?
Бензоїл пероксид — це органічна сполука, що діє як потужний антибактеріальний агент. Цей тип органічного перекису розпадається та виділяє кисень при контакті зі шкірою та вбиває бактерії, які викликають акне. Речовина усуває корінь проблеми, проникаючи в пори та прибираючи основний тригер.
Benzoyl peroxide отримали шляхом з’єднання бензойної кислоти та перекису водню. У фармацевтиці та косметології цю органічну сполуку використовують як компонент лікарських препаратів для лікування шкірних захворювань, зокрема висипання акне.
Бензоїл пероксид має протизапальні та антибактеріальні властивості, завдяки яким нормалізується функція сальних залоз, зменшується вироблення себуму, знижується активність секрету. Якщо не контролювати надлишок шкірного сала, це буде сприяти появі нових прищів і вугрів. Відсутність лікування акне призводить до тривалого збереження патології шкіри й появи рубців на поверхні обличчя та тіла.
Benzoyl peroxide — основний компонент багатьох косметичних і лікарських засобів для проблемної шкіри. Форма випуску може бути у вигляді мила, пінки, гелю, крему, лосьйону. Підбираючи засіб, потрібно орієнтуватися на концентрацію речовини. Якщо для лікування спини та грудей підходить і 10% препарат, то для обличчя буде достатнім 2,5% концентрації.
Як працює бензоїл пероксид при лікуванні прищів?
Механізм дії бензоїл пероксиду полягає в тому, що речовина пригнічує зростання та поширення пропіонових бактерій (Propionibacterium acnes), які є поширеними винуватцями вугрів. Оскільки компонент здатен впливати на першоджерело проблеми, це дозволяє не просто зменшувати поточні прищі, а й запобігати появі нових висипів і суттєво зменшувати почервоніння, що супроводжує акне.
Як показали дослідження, локальне застосування препарату з Benzoyl peroxide не погіршує мікробіом шкіри. Навпаки, завдяки контролю над розмноженням бактерій, які спричиняють появу прищів, компонент врівноважує стан мікробіому.
Препарати з бензоїл пероксидом здатні:
- локалізувати запальні процеси;
- попередити закупорку волосяних фолікулів;
- усувати пробки в сальних залозах;
- нормалізувати виділення себуму;
- активізувати насичення шкіри киснем;
- прибрати постакне;
- очистити пори;
- знищити мікроби.
Для досягнення бажаного ефекту у боротьбі з акне відіграє важливу роль тривале використання бензоїл пероксиду. Курс лікування може становити близько 2 місяців. Важка форма акне потребує комплексного підходу, який може передбачати прийом антибіотиків за призначенням лікаря.
Ефективність бензоїл пероксиду
Бензоїл пероксид — один із найбільш досліджених, найбільш надійних і найефективніших препаратів проти акне. Наукові дослідження довели протизапальну властивість компоненту та його здатність впливати на першопричину появи вугрів. Ця антибактеріальна речовина внесена в Європейські протоколи лікування акне як одна з пріоритетних.
Засоби з бензоїл пероксидом — не єдине, що використовують у боротьбі з висипами. Є й інші методи лікування прищів, які мають свої особливості. Перш ніж віддавати перевагу певному продукту, варто порівняти їх:
- Саліцилова кислота. Цей компонент глибоко очищає пори та зменшує жирність шкіри. Однак саліцилова кислота не здатна вбивати бактерії, як це робить бензоїл пероксид, тому більше підходить для легкої форми акне.
- Ретиноїди. Це похідні вітаміну А, які ефективні для оновлення клітин шкіри. Ретиноїди добре показують себе у профілактиці утворення нових прищів, однак вони малоефективні у боротьбі з бактеріями.
- Антибіотики. Пероральні та місцеві антибіотики можуть використовуватися для знищення бактерій. Однак тут також є ризик виникнення резистентності до бактерій, при цьому з бензоїл пероксидом таких ризиків немає.
Бензоїл пероксид підходить для більшості типів шкіри та може використовуватися як самостійно, так і в поєднанні з іншими косметичними засобами. Лікування акне препаратами на основі цього компоненту найкраще підходить при наявності на обличчі чи тілі традиційних, червоних, заповнених гноєм прищів (пустул). Benzoyl peroxide широко застосовується для боротьби з акне різного ступеня важкості.
Як правильно використовувати бензоїл пероксид?
Бензоїл пероксид — гель, мило, крем чи інша форма випуску — може бути в різній концентрації в певному засобі: 1%, 2,5%, 5% або 10%. При першому застосуванні препарату найкраще вибрати найменшу концентрацію та поступово збільшувати її. Хоча дослідження показали, що низький відсоток речовини діє так само ефективно, як і високий, при цьому ризик виникнення подразнення та інших побічних ефектів нижчий.
Рекомендації щодо використання засобів із бензоїл пероксидом:
- Перш ніж почати повноцінно користуватися продуктом на основі бензоїл пероксиду, потрібно нанести невелику кількість гелю чи крему на маленьку ділянку шкіри. Якщо впродовж двох днів у цьому місці не з’явились набряки чи свербіж, це свідчить про відсутність алергічної реакції. Отже, можна починати лікування.
- Протягом першого тижня рекомендується використовувати засіб лише 2–3 рази. Це дозволить шкірі звикнути до нового компонента в догляді.
- Згодом варто почати збільшувати частоту використання препарату до 4–5 разів на тиждень. При появі лущення, сухості чи інших негативних реакцій шкіри слід знову зменшити частоту застосування.
- Якщо реакція шкіри нормальна, можна переходити до щоденного використання засобу. Однак тут йде мова про низькоконцентровані препарати. Висока концентрація бензоїл пероксиду може вимагати більш делікатного введення в догляд.
- На початку може виникнути враження, що стан шкіри ще більше погіршився через появу лущення та почервоніння. Однак це може бути лише тимчасовим побічним ефектом звикання шкіри. Якщо ж за пару тижнів дискомфорт не зник, лікування краще припинити або ж перейти на нижчу концентрацію та не настільки часте нанесення засобу.
Для профілактики підвищеної сухості шкіри під час використання такого препарату, як бензоїл пероксид, крем для зволоження є обов’язковим продуктом у щоденному догляді. Також слід переглянути свою доглядову рутину на наявність косметичних і лікарських засобів, які не варто поєднувати з бензоїл пероксидом. До таких відносяться ретинол, вітамін С, дапсон (акзон), гідрохінон.
Можливі побічні ефекти та як їх уникнути
Крем, мило або гель для вмивання з бензоїл пероксидом може спричинити небажану реакцію на шкірі. Серед побічних ефектів відмічають набряклість, сухість, почервоніння, сильне лущення шкіри, свербіж, подразнення, печіння, алергічні реакції. Підвищена сухість особливо часто виникає на початку застосування препарату або при високій концентрації речовини.
Якщо поєднувати бензоїл пероксид мазь чи інший препарат з правильними доглядовими засобами, то прояви побічних ефектів можна суттєво зменшити. На що радять звернути увагу дерматологи та косметологи в такому випадку:
- гіалуронова кислота — чудово зволожує та утримує вологу у шкірі;
- вітамін Е — захищає шкіру від шкідливого впливу вільних радикалів, покращує її загальний стан;
- алое вера — заспокоює та зволожує подразнену шкіру;
- пробіотики та пребіотики — підтримують здорову мікрофлору, покращують загальний стан і вигляд шкіри.
Зволожувальний крем чи лосьйон і сонцезахисний засіб із SPF 15 або більше є обов’язковими компонентами догляду за шкірою при використанні бензоїл пероксиду.
ТОП засобів із бензоїл пероксидом
В інтернет-магазині Shelfie є кілька ефективних засобів на основі бензоїл пероксиду від відомого світового виробника PEROLITE. Вони чудово показали себе у боротьбі з акне.
Мило проти акне з бензоїл пероксидом PEROLITE Benzoyl Peroxide Antibacterial & Pimple Care Soap 75 g
Мило на основі бензоїл пероксиду призначене для очищення шкіри обличчя та тіла при акне. Засіб протистоїть бактеріям, які провокують виникнення прищів і вугрів. Кератолітична дія мила сприяє відлущенню омертвілих клітин шкіри та звуженню пор. Продукт рекомендований для застосування при 1 чи 2 ступені ураження акне. Мило містить бензоїл пероксид у концентрації 2,5%.
Гель з бензоїл пероксидом 2.5% Perolite Benzoyl Peroxide 2.5% Gel 30 g
Якщо цікавить бензоїл пероксид, відгуки найпростіше знайти саме про гель Perolite Benzoyl Peroxide, адже це досить популярний засіб при лікуванні акне. Гель має антибактеріальну дію, зменшує утворення шкірного сала, сприяє оновленню клітин шкіри. Засіб рекомендується використовувати при загостренні папуло-пустульозного акне легкого або середнього ступеню важкості.
Очищувальна пінка для умивання Perolite Foaming Facewash Benzoyl Peroxide 1% 100 ml
Якщо потрібен продукт для знайомства з бензоїл пероксидом, можна зупинити свій вибір на очищувальній пінці для вмивання для проблемної шкіри від бренду Perolite. Концентрація основного компоненту в ній становить лише 1%, що дозволяє користуватися засобом на стадії ремісії акне для дуже чутливої шкіри. Пінку можна використовувати для очищення шкіри обличчя та тіла. Засіб зменшує та контролює бактеріальну забрудненість, запобігає появі нових вугрів, відлущує відмерлі клітини шкіри, очищає пори від надлишку себуму.
Вибирайте свій продукт для лікування акне в Shelfie та користуйтеся засобами з доведеною ефективністю, щоб мати чисту та здорову шкіру.
Ви повинні увійти щоб залишити коментар.